Acı Badem 500 Gr lık Paket

Fiyat:
120,00 TL
Acı Badem NEDİR
Acı Badem Nedir? Acı Badem, Bilimsel Olarak Prunus Dulcis Var. Amara Olarak Bilinen Badem Ağacının Bir Çeşidinden Elde Edilen Tohumlardır. Acı Bademi Diğer Bademlerden Ayıran Şey, Karakteristik Acı Tadını Veren Amigdalin Adlı Bir Bileşiğin Varlığıdır.

Acı Badem Hangi Meyvenin Çekirdeği?
Acı Badem Az Yenirse Şifa, Çok Yenirse Cefa Verir
Acı Bademin Faydaları, Badem Gülgiller Familyasına Ait Olan Badem Ağacının Meyvesidir. Acı Ve Tatlı Olmak Üzere İki Türü Vardır. Badem Ağacının Neredeyse Her Yerde Yetişme Gibi Bir Özelliği Vardır. Acı Badem Asla Kuruyemiş Ya Da Bir Meyve Değildir.


Acı Bademin Adı Neden Acı Badem?
Acıbadem Kurabiyesi 
Acıbadem Kurabiyesi, Beze Malzemelerinin İçine Acı Badem Eklenerek Yapılan Bir Tatlıdır. Badem, Şeker Ve Yumurta Beyazı İle Yapılır. Geleneksel Tarife Göre Üstünde Bir Adet Acı Badem Bulunur, İsmi De Buradan Gelmektedir.

Acı Badem Nerede Yetişir?
Badem Nasıl Yetişir? Badem Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede ...
Badem Yetişmesi İçin Yazın Kurak Ve Sıcak Bir Havaya İhtiyaç Vardır. Kışın İse Ilık Ve Bol Yağış Alması Gerekir. Bu Yüzden Badem Yetişmesi İçin En Uygun İklim Akdeniz İklimi Olarak Görünmektedir. Dünya Da Badem En Fazla Afganistan Ve Irak Da Yetişmektedir.

Türkiye'de Badem Hangi İllerde Yetişir?
İller Bazında Mersin İli 10.491 Ton Badem Üretimi İle Birinci Sırada Yer Almakta Ve Ortalama Verim 30 Kg Ağaç-1, Antalya İli 5.785 Ton Badem Üretimi İle İkinci Sırada Bulunmakta Ve Ortalama Verim 22 Kg Ağaç-1 Ve Çanakkale İli 5.290 Ton Badem Üretimi İle Üçüncü Sırada Yer Almakta Ve Ortalama Verimi 24 Kg/Ağaç'tır

Badem Soğuk İklimde Yetişir Mi?
Yazları Sıcak Ve Kurak,Kışları Ilık Ve Yağışlı Akdeniz İklimi İdealdir. Ancak Odun Kısmının Kış Donlarına Daha Dayanıklı Olması Nedeniyle Kış Soğuklarının Fazla Olduğu Yerlerde De Yetişir.Nemli Havadan Ve Soğuk Rüzgardan Hiç Hoşlanmaz.

Badem Acısına Ne Denir?
Badem - Vikipedi
Acıpayam: Meyvesi Daha Küçük Ve Şeftali Çekirdeği Gibi Acıdır. Genellikle Badem Yağı Üretiminde Kullanılır. Ağustosta Olgunlaşır.
Diğer Özellikler
Stok KoduwMjg5MzEzODcwNw
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323669

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.