Acur Tohumu 500 Gr lık Paket

Fiyat:
150,00 TL
Halk Arasında Yılan Kavunu, Acır Veya Nacır Olarak Da Adlandırılır. Acurun Anavatanı Anadolu, İran, Afganistan Ve Güney Batı Asya Olarak Varsayılmaktadır. Acur Tohumları 15°C İle 30°C Arasındaki Sıcaklıklarda 8-10 Gün İçerisinde Çimlenir.

Acur Tohumu Ne Zaman Ekilir?
Acur Tohumu Ekimi Genelde Ekim Zamanı İlkbahar, Sonbahar İçindeki Aylar Tavsiye Edilir.Acur Tohumunda Tohumun Kalitesi Ve Ekimi Hasadın Verimliliği Açısından Önemlidir.

Acur Ne Kadar Sürede Yetişir?
Ekimden 35 Gün Sonra İlk Dişi Çiçek, Bundan 35 Gün Sonra İlk Hasat Başlar. C Koşullarında 4-5 Yıl Canlılığını Sürdürebilir.

Acur Bitkisi Nasıl Yetiştirilir?
Acur Toprak Olarak Derin İşlenmiş, Besin Maddeleri Açısından Zengin, İyi Havalanan, Su Tutma Kabiliyeti Yüksek, Hafif Asidik, Tuzluluğu Düşük Toprakları Sever. Toprak Ph Değeri 5-7 Olmalıdır. Acur Genellikle Doğrudan Tohum Ekme Yöntemi İle Yetiştirilir.Fide İle De Üretilebilir.

Acur Tohumu Nedir?
Acur Tohumu Kerem - 25g. Erkenci Ve Yüksek Verimli Bir Çeşittir. Açık Yeşil Renkte Olup Kol Atmayan Bir Üründür. Meyvelerin Üzeri Açık Yeşil, Beyaza Yakın Bir Renkte Ve Çizgili Olukludur.

Acur Su İster Mi?
Acur Genellikle Kıraç Arazilerde Yetiştirilir. Bu Nedenle Fazla Sulanmaz. Bu Durumda Meyve Kalitesi Ve Verim Düşük Olur. Sulama Yapılırsa Meyveler Daha Hızlı Büyür Ve Bitki Başına Verim De Artar.

Acur Hangi İlde Yetişir?
Mardin'in Acuru, Urfa'nın Şelengosu
Acur, Mardin'de Yetişen Bir Sebze. Urfa Viranşehirlilere Sorarsanız Hemen Sahiplenirler Ve “Bu Şelengodur” Diyerek İtiraz Ederler. Viranşehir, Urfa'nın Mardin'e Komşu İlçesi. Bu Nedenle Mardinlilerin Acur, Urfalıların Şelengo Dediği Sebzenin İki Yerde Yetişiyor Olmasında Şaşıracak Bir Şey Yok.

Acur Fidesi Ne Zaman Ekilir?
Acur Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? | Tarfin
Yerde Yetişen Bir Bitki Olan Acur, Tohum Üzerinden Yetiştiriliyor. Fide Yetiştiriciliği İçin Tohumlar Doğrudan Toprağa, Ocak Usulü Ekiliyor.

Acur Güneşi Sever Mi?
Güneşi Seven Bu Horoz İbiği Çiçeği Güçlü Yapısıyla 20 İla 30 Cm Arasında Uzayabilir. Turuncu, Mor, Sarı, Kırmızı Renkleriyle Kadifemsi Yapısı İhtişamlı Duruşuyla Siz Bitki Dostlarını Etkileyecektir. Bakımı Oldukça Kolay Olan Bu Bitki Suyu Ve Sıcağı Sever.

Acur Hangi Mevsimde Olur?
Acur - Yemek.Com
Üretimi Yaz Mevsiminde Gerçekleşir. Acur, Sıcak İklimlerde Yetişen Bütün Bitkiler Gibi Yüksek Su Oranı Barındırır Ve Hazmı Oldukça Kolaydır. Suyu Depolayan Kısmı Çekirdekli Bölgesidir. Yaklaşık 12-15 Santimetre Uzunluğa Eriştiğinde, En Lezzetli Halini Alır.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDE0NzI3NjcxOQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770324035

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.