Aksuvital Shiffa Home Aspir Yağı 250 ml

Fiyat:
250,00 TL
Aspir Yağı

İÇERİK

Aspir Yağı (Oleum carthamus tinctorius) %35 CLA İçerir. Soğuk presleme yöntemi kullanılarak elde edilmiştir.

BİLGİ

Carthamus tinctorius” bitkisinin tohumlarından soğuk pres yöntemiyle elde edilen edilen aspir yağı CLA (Conjugated Linoleic Acid ); içerir. Doğal olarak içerdiği %35 oranında CLA maddesi düzenli spor ve beslenme alışkanlığı ile sağlık için olumlu faydaları vardır.

KULLANIMI

Dahilen günde 1-3 defa bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak kullanılabilir. (Masaj yolu ile ciltte de kullanılmaktadır)

MUHAFAZASI

Oda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz. Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

UYARILAR

Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

GRAMAJ

250 ml

Aspir Bitkisi, Cynarae Familyasına Ait, Halk Dilinde Haspir, Aspur Ve Zaferan Gibi İsimleri İle Bilinen,130-150 Gün İçinde Yetişebilen Ayçiçeğinin Küçüğüne Benzeyen Otsu Görünüme Sahip Tek Yıllık Bitkidir. Aspir Bitkisinin Farklı Kullanım Alanları Olsa Da Yağ Olarak Kullanımı Yaygındır. Bitkisel Yağ Üretiminde 14 Farklı Bitkisel Yağ Bulunurken İlk Sıraya Ayçiçek Yağı Yerleşmiştir, Daha Sonra Soya, Pamuk, Mısır Ve Aspir Gibi Yağlar Gelir. 

Aspir Yağı Nedir?
Çin, İran, Hindistan Ve Mısır’a Özgü Olan Aspir Bitkisinden Elde Edilen Aspir Yağı, Zor İklim Şartlarında Kolay Yetişebilen, Doymamış Yağlar Açısından Zengin, Latincesi Carthamus Tinatoris Olan Aspir Bitkisinin Tohumlarından Elde Edilen Bir Yağ Türüdür. Bitki, Kuzey Amerika’nın Da İçinde Bulunduğu, Dünya’nın Genelinde Yağ İçin Yetiştirilir. Sofralık Yağ Olarak Üretimde Açığı Kapatacak Bir Potansiyele Sahiptir.

Aspir Tohumlarından Elde Edilen Bitkisel Yağ, Sert Ve Lifli Bir Yapıda Bulunur. Tohum Kabuğu Ağırlığı Toplam Ağırlığının Ortalama Olarak %40-45'ini Kapsar. Tohum Rengi Beyaz Renkli Olması İle Hasat Bölgesinde Diğer Bitkisel Tohum Yağlarından Kolaylıkla Fark Edilebilir.

Aspir Yağı Nerede Bulunur?
Çin, İran, Hindistan Ve Mısır'a Özgü Olan Aspir Bitkisinden Elde Edilen Aspir Yağı, Zor İklim Şartlarında Kolay Yetişebilen, Doymamış Yağlar Açısından Zengin, Latincesi Carthamus Tinatoris Olan Aspir Bitkisinin Tohumlarından Elde Edilen Bir Yağ Türüdür.
Diğer Özellikler
Stok Kodu5NTkxODY0MjEwNQ
MarkaAksuvital
Stok DurumuVar
8690770322734
SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.