Altın Otu 250 Gr lık Paket

Fiyat:
77,50 TL
Altın Otu Nedir?
Altın Otu, Ülkemizde Kolaylıkla Yetişen, Dalından Koparılmasına Rağmen Hemen Solmayan, Solduğunda Bile Altın Sarısı Rengini Kaybetmeyen Bir Bitkidir.

Sapsarı Çiçekleriyle Altın Otu, Şemsiyeye Benzer Görüntüsü İle Boyu Yaklaşık 50- 60 Santimetrelere Kadar Çıkan Altın Otu, Özellikle Son Yıllarda Rağbet Görmektedir

Altın Otu Nerede Yetişir?
Altın Otunun Bilim Dünyasındaki Adı Helichrysum Arenarium'dur. Avrupa Kökenli Bir Bitkidir. Mayasıl Otu, Güneş Çiçeği, Altın Çiçek, Dalak Otu Gibi İsimlerle De Tanınır. Ana Vatanı İtalya, Portekiz, İspanya, Bosna Hersek Olarak Bilinen Altın Otu, Ülkemizde Rakımı Yüksek Kayalık Bölgelerde Yetişir. 

Tüketiciler, Hızlı Ve Kolay Bir Şekilde Hazırlanıyor Olması Nedeniyle Daha Çok Çay Olarak Kullanımını Tercih Ederler. Altın Otunun Çayını Bir Bardak Sıcak Suyunun İçerisine 3-4 Dal Altın Otu Çiçeği Atıp 10-15 Dakika Demleyerek Hazırlayabilirler Ardından Çiçeklerini Süzerek Ilık Olarak Tüketebilirsiniz. Çayın Tadını Yumuşatmak İçin İçerisine Bir Çay Kaşığı Bal Veya Limon Eklenebilir.

Altın Otu Türkiyede Nerede Yetişir?
Çok Yıllık Otsu Bir Bitki Olan Altın Otu En Çok Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yetişmektedir. En İyi Altın Otu İse Van İlinde Yetişir. Özellikle Bu Bölgede Bitkisel Tedavi İçin Kullanılan Altın Otu Daha Çok Kayalık Bölgeleri Sever.

Altın Otunun Diğer Adı Nedir?
Latincede “Helichrysum Arenarium” Olarak Bilinen Ve Yaygın Olarak Ölmez Ot Olarak Bilinen Altın Otu, Asteraceae Ailesine Ait Küçük Bir Çok Yıllık Ottur.

Altın Otu Hangi Mevsimde Olur?
Mart Ayı Başında Ekilen Altın Otu Ağustosa Kadar Çiçek Açabilmektedir.

Türkiye'de Kaç Tür Altın Otu Bulunur?
Altın Otu (Helichrysum İtalicum)

Gen Merkezleri Olarak, Akdeniz Havzası Ve Güney Afrika İle Avustralya Belirtilmiştir. Türkiye Florasında, 20 Tür Ve 26 Takson İle Temsil Edilir.

Altın Otu Ne Zaman Toplanır?
Haziran Ayının Bereketli Sıcağında Hasat Etmekte Olduğumuz Ve Bizi Rengi Ve Kokusuyla Büyüleyen Taze Altın Otu Demetleriyle Urla'nın Şifalı Doğasını Siz De Evinizde Hissedin.

Altın Otu Nerede Bulabilirim?
Peki, Altın Otu Nereden Alınır? Aktar Ürünleri Satılan Yerlerden Altın Otunun Kurutulmuş Ve Yağ Hâline Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz.

Ölümsüzlük Otunun Adı Nedir?
Ölümsüzlük Otu (Sarısabır) Nedir, Nerelerde Yetişir? | N-Life
Zambakgiller Familyasından, Anayurdu Afrika Kıtası Olan Sarısabır, Ülkemizde Güneybatı Ve Güney Bölgelerimizdeki Sıcak Yörelerde Yabani Olarak Yetişmekte, Kimi Yerlerde De Süs Bitkisi Olarak Kültürü Yapılmaktadır.

Ölümsüzlük Çiçeği Nedir?
Ölmez Çiçeği Nedir? Ölmez Çiçeği Yağı Hangi Ürünlerde Bulunur?
50-69 Cm Civarında Parlak Sarı Rengi Bulunan Ve Papatyagiller Ailesinden Olan Bu Çiçeğin Latinca Adı Helichrysum İtalicum'dur. Yunancada “Helios” Yani Güneş Anlamına Gelmektedir. Batılı Diğer Ülkelerde İse İmmortelle Olarak Bilinmektedir.

Altın Otu Nasıl Bir Ot?
Sapsarı Çiçekleriyle Kilometrelerce Uzaktan Bile Fark Edilebilen Bir Bitki Altın Otu. Uzun Sapları Olan Bu Bitkinin Çiçekleri Bu Sapların En Üst Kısmında, Şemsiyeye Benzer Bir Şekilde Dağılım Gösteriyor, Kendine Has Bu Harika Görüntüsü Nedeniyle Süs Bitkisi Olarak Sıkça Kullanılıyor
Diğer Özellikler
Stok KoduwMDAyNzc2NDEwOQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323778

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.