Arnavut Acı Süs Biberi Kurusu

Fiyat:
85,00 TL
Ürünümüz 90 Gramdır.

Arnavut Biberi Aci Midir?
Ürünü Yaş Olarak Olarak Yemeklere Doğrayabilirsiniz. Ayrıca, Kurutularak Veya Toz Haline Getirilerek De Baharat Olarak Yemeklere Katılabilir.
Arnavut Biberi Nerede Yetişir?
İsmi Tahmin Ettiğiniz Gibi Balkanlar'dan Geliyor; Arnavutbiberi. Anavatanı Orta Amerika. Ülkemizde Yetiştiği Yerler İse Öncelikle, Elbetteki İsmiyle Özdeşleşen Urfa, Daha Sonrada Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri Ve Bursa.
Acı Biber Nasıl Tatlı Olur?
Etli Yemeklerin De Acılı Olduğu Durumlarda, Ocağın Altını Kapatmadan Önce Bal Ekleyin Ve Etlere Hem Tatlı Bir Aroma Hem De Sos Kıvamı Verin. Bal Tüm Yemeklerin Acısını Alacaktır! Yemeğin Acısını Ne Alır Sorusuna Bal Etkili Bir Cevap Olsa Da Yemeğin Aromasını Değiştireceği De Hesaba Katılarak İlerlenmelidir.
Arnavut Biberi Hangi Mevsimde Yetişir?
Biber, Yılda İki Kez Yetişen Bir Bitkidir. Bunlardan Birincisi Yaz Dönemidir Ve Haziran-Eylül Ayları Arası Hasat Yapılır. İkinci Dönem İse Sonbahar Aylarıdır. Eylül-Aralık Ayları Arasında Hasat Yapılır.
Türkiye'nin En Acı Biberi Nedir?
Türkiye'nin En Acı Biberi Nedir? Ülkemizde Yetiştirilen En Acı Biber, Samandağ Biberidir. Hatay'da Yetiştirilen Bu Biberin Scoville Değeri İse Ortalama 50.000 SHU'ya Sahip
Acı Süs Biber Kurusu, Tek Tek Toplanan Biberlerin Yazın Güneş Altında Kurutulması İle Elde Edilir. Kurutulmuş Biber Uzunca Bir Süre Saklanabilir. Bir Çok Meze Ve Yemekte Kullanılabilir. Acı Süs Biber Kurusu, Tek Tek Toplanan Biberlerin Yazın Güneş Altında Kurutulması İle Elde Edilir.
Süs Biberi Nerede Kullanılır?
Yağda Kızartılarak Ya Da Ocak Ateşi Veya Odun Ateşinde Hafif Çevrilerek Yemeye Hazır Hâle Getirilir. Et Yemeklerinde, Kuru Fasulyede Ya Da Sebze Yemeklerinde Hem Renk Hem De Acılık Vermesi İçin Kullanılır. Acı Biber Meraklılarının, Olmazsa Olmazıdır. 1 Dizide Ortalama 60-70 Adet Acı Süs Biberi Kurusu Bulunmaktadır.
Diğer Özellikler
Stok Kodu5ODUwNzMzMzEzMg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322576

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.