At Kestanesi 500 Gr lık Paket

Fiyat:
90,00 TL
At Kestanesi Nerelerde Bulunur?

At Kestanesi Güney Doğu Avrupa'nın Balkan Karma Ormanlarında Küçük Bir Bölgeye Özgü Bitkidir. Avrupa'nın Birçok Bölgesinde, Özellikle De İsveç'te Gastrikland'ta, Amerika Birleşik Devletleri Ve Kanada'daki Birçok Parkta Ve Bahçede Kolayca Rastlanılabilir. At Kestanesi Çiçeği Aynı Zamand Ukrayna'nın Başkenti Kiev Şehrinin Simgesidir.

At Kestanesi Nedir
At Kestanesi, Sapindaceae Ailesine Ait Çiçekli Bir Bitki Türüdür. At Kestanesi Ağacında Genellikle Her Bir Salkımda Sadece 1–5 Meyve Gelişir; Meyve At Kestanesi Olarak Adlandırılan Bir Somun Benzeri Tohum İçeren Yeşil, Dikenli Kapsüllerdir. Bitki Ayrıca Kestaneye Benzerliğinden Dolayı At Kestanesi Adını Almıştır.

At Kestanesi Ağaçları Genellikle Güneydoğu Avrupa'ya Özgü Olması İle Bilinir. Ilık İklimleri Seven Bu Ağaçlar Toprağını Ve İklimi Sevdiğinde Daha İyi Yetişirler. At Kestanesi Ağacı Nasıl Yetiştirilir Ve Budanır? Özellikle İngiltere Ve Güneydoğu Avrupa'da Yetiştirilen At Kestanesi Ağacı Doğru Şekilde Sulanmalıdır.

At Kestanesi Ağacı Türkiye'de Nerede Yetişir?
Kestane Türkiye'de En Çok Aydın İlinde Yetiştirilir. Ege Bölgesi Toplam Üretimde Yaklaşık %70 Payla İlk Sıradır.

At Kestanesi Ağacı Güzel Görünümlü Yaprakları Ve Çiçekleri Olan Bir Süs Ağacıdır. Parlak Kahverengi Ve Fındığa Benzer Meyveleri Olan At Kestanesi Ağacında Meyve Kapsülleri Üretilir.

At Kestanesi Ağacı Nedir? At Kestanesi Ağacı Hakkında Bilgi

At Kestanesi Ağacı Türkiye Genelinde Pek Bilinmese De Oldukça Görkemli Ve Güzel Bir Ağaçtır. Çekici Ve Hoş Yaprakları Olan At Kestanesi Ağacı Çiçekleri İle Öne Çıkan Bir Süs Ağacıdır. Bu Ağaçtaki Meyvelerin Her Biri Kahverengi Ve Yaklaşık Fındık Büyüklüğünde Olur. Bir Tohumu Andıran Bu Meyve Kapsülleri Dikenlidir. At Kestanesi Meyvesi Hem Animasyonlarda Hem De Filmlerde Yoğun Bir Şekilde Kullanılması İle Bilinmektedir. Bu At Kestanesi Tohumlarına Conkers De Denilmektedir.

At Kestanesi Ağacı Latince İsmi

Hoş Görünümlü Ve Görkemli Bir Ağaç Olan At Kestanesi Ağacının Latince İsmi Aesculus Hippocastanum Olarak Bilinmektedir. Beyaz Çiçekli At Kestanesi Ağaçlarının Meyveleri Dikenli Ve Hoş Görünümlüdür. At Kestanesi Ağacı Normal Kestane Ağaçlarına Hiç Benzemez.

At Kestanesi Ağacı Özellikleri

At Kestanesi Ağacının Yüksekliği Yaklaşık 100 Metreyi Aşabilir. Olgun Bir At Kestanesi Ağacı Yazın Yapraklarını Dökmektedir. Conkerler Özellikle Eylül Ve Ekim Aylarında Olgunlaşırlar. At Kestanesi Ağacı Güneydoğu Avrupa'ya Özgü Bir Ağaç Olarak Bilinmektedir. Yenilmez Ve Sağlam Formları Olan At Kestanesi Ağaçları Özellikle Tıbbi Alanlarda Kullanılırlar.

At Kestanesi Ağacı Nerede Yetişir?

At Kestanesi Ağaçları Genellikle Güneydoğu Avrupa'ya Özgü Olması İle Bilinir. Ilık İklimleri Seven Bu Ağaçlar Toprağını Ve İklimi Sevdiğinde Daha İyi Yetişirler.

At Kestanesi Ağacı Yaprak Döker Mi?

Hoş Görünen Ve Eşsiz Çiçekleri Olan At Kestanesi Ağacı Genellikle Yaz Aylarında Yaprak Dökerler. Yazın At Kestanesi Ağacı Yapraklarından Ayrılmaktadır.

At Kestanesi Ağacı Ne İşe Yarar Ve Nerelerde Kullanılır? At Kestanesi Ağacı Kullanım Alanları

At Kestanesi Meyvesi Tüketilebildiği Gibi Özellikle Tıbbi Alanda Da At Kestanesinden Yararlanılabiliyor. At Kestanesi Tohumu Ve Yapraklarından Elde Edilen Özler Tıbbi Alanlarda Kullanılabiliyor.
Diğer Özellikler
Stok KoduyMDgwMDU1NDkwMg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322343
SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.