Balmumu 500 Gr lık Paket

Fiyat:
450,00 TL
Balmumu Nedir Ne İşe Yarar?
Balmumu, Bal Arısı Ve Diğer Arıların Peteklerinden Yapılan Bir Üründür. Polen Yağlarının Petek Mumuna Karıştırılması, Beyaz Mumu Sarı Veya Kahverengi Bir Renge Dönüştürür.

Balmumu Nedir Nerelerde Kullanılır?
Bal Mumu Nedir, Ne İşe Yarar? | Balparmak
4.1. BAL MUMU KULLANIM ALANLARI
Mum Yapımı
Kozmetik Ürün Üretimi.
Mobilya Ve Zemin Cilalama.
Arıcılıkta Temel Petek Yapımı
Bazı Boyaların Üretimi.
Çeşitli Eşyalara Su Geçirmez Özellik Kazandırılması
İlaçların Üretimi Ve Kaplanması
Diş Tedavisinde Kalıp Yapımı

Balmumu Ne Anlama Gelir?
Balmumu 
Balmumu, Arıların Peteklerini Yapmak İçin Karın Halkalarında (Segmentlerde) Bulunan Balmumu Bezlerinden Salgıladıkları Yumuşak Sarı Veya Daha Koyu Madde.

Balmumu Aktarda Bulunur Mu?
Balmumunun Hammaddesi Baldan Gelen Sakkaroz, Früktoz Ve Glukozdur. Balmumu Üretimi Petek Gözlerinin Örülmesi İçindir, Eter Ve Kloroformda Çözünürlüğü Bulunur. Balmumu Fiyatları Kilosuna, Kalitesine Göre Değişiklik Gösterir. Aktarlarda Veya Sanal Mağazalarda Kolaylıkla Bulunabilir

SAF BAL MUMU- DİREKT SAF BAL MUMU

Balmumu, Arıların Peteklerini Yapmak İçin Karın Halkalarında (Segmentlerde) Bulunan Balmumu Bezlerinden Salgıladıkları Yumuşak Sarı Veya Daha Koyu Madde. Genellikle Balmumu Deyince Arının Hazırladığı Petekteki Mum Anlaşılır. Bunun Yanında Sanayide Hazırlanan Maddeye De Balmumu Denir.
Propolis, Boya Ve Bol Miktarda A Vitamini Bulunmaktadır. Bal Mumu Esmer, Esmersan Ya Da Yeşilimsi Renklerde 65 Derecelik Isıda Sıvılaşabilen, Bal Kokusuna Sahip Ve Kendine Özgü Lezzeti Olan Bir Maddedir.

Arı Ürünleri, Beslenmede Olduğu Kadar Haricen Ve İşlevsel Kullanımda Da Yüksek Faydalar Sunuyor. Bu Arı Ürünlerinden Biri De Bal Mumu!
Arılar, Kendi Yaşamları İçin Ürettikleri Her Bir Gıda İle İnsan Yaşamına Da Önemli Katkılarda Bulunuyor. Arılar Tarafından Üretilen Doğal Gıdalar, Güçlü İçerikleri Ve Sayısız Faydalarıyla Şüphesiz Ki Bunların Başında Geliyor. Fakat Bu Canlıların, Doğadan Aldıkları Güç Ve Eşsiz Kabiliyetleri İle Ürettikleri Gıda Harici Ürünler Arasında Da Yeri Doldurulamaz Hazineler Bulunuyor. İşçi Arıların Petek Örmede Kullandığı Bal Mumu İse Bu Hazinelerin En Değerli Parçalarından Biri!

BAL MUMU NEDİR?
Bal Mumu, İşçi Arılar Tarafından Üretilerek Petek Yapımında Kullanılan Doğal Bir Madde Çeşidini Oluşturuyor. Genç İşçi Arıların (12-18 Günlük) Vücut Anatomileri, Bal Mumu Üretimine Uygun Bir Yapı Sergiliyor. Bu Canlıların Abdomen (Karın) Bölgesi Üzerinde Yer Alan Halkaların Her İki Tarafında Da Mum Salgı Bezlerinden (Bal Mumu Aynası) Belirli Dönemlerde Sıvı Bir Madde Sızmaya Başlıyor. Bal Mumu Olarak Adlandırılan Bu Sıvı Madde, Arılar Tarafından Çeşitli İşlemlerden Geçiriliyor.

BAL MUMU NASIL ELDE EDİLİR?
Bal Mumu Elde Etmek Üzere Kullanılan Kaynaklar Ve Yöntemler Çeşitlilik Gösterirken; Aynı Zamanda Bunlar, Bal Mumunun Kalitesi Konusunda Da Belirleyici Faktörler Oluyor. Bal Mumu Üreticileri Tarafından Kaynak Olarak;

Sağımı Yapılmış Petekler,

Kovan Ve Çerçeveden Elde Edilen Kazıntılar,

Eski Tip Kara Kovanların Arka Kısımlarındaki Balsız Petekler,

Hasar Görmüş Çerçevelerin İçerisindeki Petekler Ve

Diğer Mumlu/Petekli Kısımlar Tercih Ediliyor.

Bu Kaynakların İçerisinde En Kaliteli Ürünü Veren İse Bal Hasadı Sırasında Alınan Ballı Çerçeveler Üzerindeki Sırlar Oluyor. Bu Sırlardan Elde Edilen Limon Sarısı Rengindeki Bal Mumu, Birinci Kalite Ürün Olarak Sınıflandırılıyor. Birinci Kalite Bal Mumunu Elde Etmek İçin Sır Tarağı İle Kazıma Yöntemi Uygulanıyor. Diğer Kaynaklarda İse Genellikle Bıçakla Kazınan Sır Ve Petekler Uygun Özellikteki Metal Kaplara Alınıyor. Ilık Su, Kaynar Su Ya Da Güneş Isısı Kullanılarak Eritilen Bal Mumları, Süzülerek İçerisindeki Kalıntılardan Arındırılıyor. Son Aşamada İse Nemsiz Ortamda Kurutulan Bal Mumları, Kullanıma Hazır Hale Geliyor.
İçeriğinde 300’ü Aşkın Bileşen Ve 50 Farklı Aroma Barındırdığı Tespit Edilen Bal Mumunun En Yoğun Kullanıldığı Sektör, Kozmetik! Bu Arı Ürünü; Bakım Kremleri, Makyaj Ürünleri, Maskeler, Losyonlar Vb. Pek Çok Kozmetik Ürünün İçeriğinde Doğal Bir Ham Madde Olarak Sıkça Tercih Ediliyor. Ayrıca Bal Mumunun En Yaygın Kullanım Alanlarından Biri De Arıcılık Olarak Biliniyor. Arıcılar, Kovan Kurulumunda Temel Petek Yapımı İçin Bal Mumunu Kullanıyor. 

Tüm Bunların Yanı Sıra Isındığında İs Yapmayan, Hoş Koku Yayan Ve Isıya Dayanıklılığı Yüksek Bir Madde Olan Bal Mumu, Mum Yapımında Da Sık Sık Kullanılıyor.
BAL MUMU KULLANIM ALANLARI
Mum Yapımı

Kozmetik Ürün Üretimi

Mobilya Ve Zemin Cilalama

Arıcılıkta Temel Petek Yapımı

Bazı Boyaların Üretimi

Çeşitli Eşyalara Su Geçirmez Özellik Kazandırılması

İlaçların Üretimi Ve Kaplanması

Diş Tedavisinde Kalıp Yapımı

Heykel Yapımı

Sakız Üretimi

Hediyelik Eşya Üretimi
Diğer Özellikler
Stok Kodu5NTkxNjAwNDI4Ng
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323793

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.