Beyaz Dut Kurusu 2 Kg lık Paket

Fiyat:
580,00 TL
Beyaz Dut Kurusu Çok Sağlıklı Doğal Bir Besin Kaynağıdır.
 Anadolu Topraklarında Dut Pekmezi, Çayı, Unu, Pestili, Şerbeti Çok Tüketilir. Beyaz Dut Unu, Son Zamanlarda Keşfedilmiş Önemli Bir Besindir.
Beyaz Dut, Tadıyla Kokusuyla Lezzetiyle Insanların En Çok Sevdiği Meyvelerden Biri. Ülkemizde Bolca Yetişen Beyaz Dut, Ilkbahar Mevsiminin Aranılan Meyvesidir. Türkiye’nin Her Kesiminde Yetişse De En Fazla Anadolu’nun Iç Kesimlerinde Yetişir. Beyaz Dut, Tüm Dünyaya Çin’den Yayılmıştır.

Beyaz Dut Yetiştirilmesi En Kolay Meyvelerden Biridir. Beyaz Dut, Karaduttan Daha Fazla Talep Görüyor. Beyaz Dutun Ağaçtan Toplandıktan Sonra Bir Iki Saat Içinde Tüketilmesi Gerekir. Beyaz Dut Kurusu, Çerez Niyetine Kışın Tüketilmek Için Üretilir.

Dut Kurusu Hangi Ilimizde Yetişir?
Dut Üretiminin En Yoğun Olduğu Iller; Malatya, Ankara, Erzincan, Elazığ, Erzurum, Ordu Ve Kahramanmaraş Olarak Sıralanmıştır. Dutun Tüm Dünyada Ve Ülkemizde Birçok Kullanım Alanı Bulunmaktadır

En Iyi Dut Kurusu Nerenin?
Dut Kurusu; Malatya, Adıyaman, Elâzığ, Tunceli, Erzincan Ve Erzurum Illerinde Yaygın Olarak Üretilmektedir. Türkiye'nin Dut Kurusu Ihtiyacının Büyük Bir Kısmını Bu Iller Karşılamaktadır. Ayrıca Son Yıllarda Dut Ihracatında Artışlar Yaşanmaktadır.

Beyaz Dut Nerede Meşhur?
Bilimsel Adı Morus Alba Olan Beyaz Dut Çin'e Özgüdür Ve Genellikle Ipekböceği Üretimi Için Yetiştirilir. Geniş Dallara Sahip Etkileyici Bir Ağaçtır.

Beyaz Dut Ne Zaman Meyve Verir?
Dut Meyvesi Haziran Ve Temmuz Ayında Olgunlaşma Sürecini Tamamlar. Tohum Toplama Zamanı Ise Temmuz-Ağustos Aylarıdır.

Dut Kurusu Her Gün Yenir Mi?
Dut Kurusunun Vücuda Sağlık Açısından Pek Çok Faydası Vardır; Fakat Bunun Yanında Aşırı Tüketimi Birtakım Zararlı Etkilere Yol Açabilir. Bu Sebeple Aşırıya Kaçmadan Düzenli Bir Şekilde Tüketilmesi Gerekir.

Dut Kurusu Hangi Yöreye Ait?
∇ Taze Dut Kurusu Açıklaması ;

Malatya'dan Selamlar; Dünyanın Kayısı Başkenti Ve Kuruyemiş Üretiminin Gözdesi Malatya'mızda Yetişen, Dut Ağacı Meyvesi Dutlar Tamamen Hijyenik Şartlarda Elde Ederek Tesisimizde Işletip Yılların Verdiği Tecrübe Ile Sofralarınıza Kadar En Taze Şekilde Ulaştırıyoruz.

Dut Suyu Yuze Surulur Mu?
Yarım Litre Kaynamış Suyun Içerisine 2 Avuç Beyaz Dut Kurusu Atılarak 8-9 Dakika Kadar Beklenir. Öncesinde Cilt Tipine Uygun Bir Temizleyici Uygulanır. Sonrasında Beyaz Dut Ile Kaynatılmış Su Yüze Uygulanır Ve Kuruyana Kadar Beklenir. Kuru Dut Bu Şekilde Cilde Yumuşaklık Ve Canlılık Kazandırmaya Yardımcı Olur.

Beyaz Dut Nerede Yetişir
Beyaz Dut Güney Asya 'Ya Özgüdür, Ancak Avrupa, Güney Afrika, Güney Amerika Ve Kuzey Amerika'da Yaygın Olarak Bulunur. Beyaz Dut Yaprağı Aynı Zamanda Ipek Böceğinin En Çok Sevdiği Yiyeceklerdendir. Beyaz Dut, Brezilya Ile Amerika Birleşik Devletleri'nde Istilacı Tür Olarak Kabul Edilmektedir.

Dut En Çok Hangi Bölgede Yetişir?
Morus Rubra L. Morus Alba L. Doğu Ve Güneydoğu Asya Başlıca Kültürü Yapılan Alanlardır. Dut Anadolu'nun Merkezi Ile Kuzey Ve Güneydoğusunda Denizden Yüksekliği 0-1500 M Oldukça Yağın Olarak Yetiştiği, Genel Olarak 15 M Yüksekliğinde Ağaç Yada Çalı Formundadır

Karadut Türkiyede Nerede Yetişir?
Karadut, Türkiye'nin Pek Çok Bölgesinde Yetiştirilebilen Bir Meyvedir. Özellikle Anadolu'nun Iç Kesimlerinde Daha Çok Yetiştirilir. Malatya, Ankara Ve Erzincan Karadut Yetiştiriciliğinde Ön Plana Çıkan Illerdir. Meyvenin Ağaçları Güneş Alan Bölgelerde Daha Kolay Bir Şekilde Büyüyüp Olgunlaşır

Beyaz Dut Hangi Ayda Çıkar?
Dut, Nisan Ayında Toplanmaya Başlar Ve Haziran Ayının Sonuna Kadar Da Hasat Devam Eder. Markette Ve Tezgahlarda Ilk Hasat Ürün Dutlar Genellikle Epeyce Pahalı Bir Fiyatla Satışa Sunulur. Nisan Ve Mayıs Ayının Sonlarına Doğru Dutların Aratarak Pazara Girmesi Ile Birlikte Fiyatlarda Da Düşüş Gözlenir

Dut Anavatanı Neresidir?
Vatanı Çin'dir. 15 M'ye Kadar Boylanır. Gövde Silindirik, Dik Ve Kalın; Kabuk Çatlaklı Ve Gri-Kahve Renklidir. Yaprakları Saplı, Iki Sıra Üzerine Dizilmiş, Tabanı Yuvarlak Veya Kalp Şeklinde, Üst Yüzü Koyu, Alt Yüzü Ise Daha Açık Yeşil Renklidir.

Dut Mevsimi Ne Zamandır?
Mayıs Ayı Meyveleri Arasında; Çilek, Yeşil Erik, Malta Eriği Ve Dut Bulunuyor. Mevsim Sebzeleri Ise Enginar, Bakla, Madımak Otu, Semiz Otu, Ebegümeci Otu, Domates Ve Salatalık Oluyor.

Karadeniz'de Dut Yetişir Mi?
Karadeniz'de Hemen Hemen Her Evin Bahçesinde Dut Ağacı Bulunuyor. Özellikle Giresun'un Şebinkarahisar Ilçesi Ise Dut Yetiştiriciliğinde Ön Plana Çıkıyor

Kara Dut Hangi Ilimizde Yetişir?
Karadut Ağacı Ülkemizde Yetişmektedir. Ülkemizin Dışında Ise Yurt Dışında Da Oldukça Fazla Yetişir. Ülkemizde Akdeniz Bölgesi Başta Olmak Üzere Doğu Anadolu Bölgesinde De Karadut Ağacı Yetiştiriciliği Yaygındır. Karadut Ağacı Bundan Dolayı Oldukça Fazla Tercih Edilir.
Diğer Özellikler
Stok KoduyMDU5MjU1MTM3MA
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323031

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.