Çakşır Kökü Çakşır Otu 500 Gr lık Paket

Fiyat:
175,00 TL
Çakşır otu nedir?
Çakşır otu boyu 3 metreye kadar ulaşabilen otsu bir bitki türüdür. Ana vatanı İran olarak bilinir ancak kökleri bulunduğu takdirde hemen hemen her toprağa ekilebilir. Çakşır otu bitkisi çok fazla kurak olmadığı takdirde her toprağa uyum sağlayabilir. 

Çakşır otu Türkiye’de nerede yetişir
Çakşır otu bitkisi Türkiye’de eczanelerde bile satılabiliyor. Ancak bitkinin kendisi Anadolu da özellikle Hatay topraklarında yetişiyor.   Neredeyse tüm hastalıklarda kullanılabilen bu bitki, halk arasında pek fazla bilinmiyor. 
Aynı zamanda bu bitki, Doğu Anadolu, Orta Anadolu, Güney ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz bölgelerinde sıklıkla görülebilmekte ve buralarda rahatlıkla yetişebilmektedir.

Ancak çakşır otu bitkisinin birden fazla türü bulunmaktadır.
Çakşır Otu Nedir?
Çakşır Otu Boyu 3 Metreye Kadar Ulaşabilen Otsu Bir Bitki Türüdür. Ana Vatanı İran Olarak Bilinir Ancak Kökleri Bulunduğu Takdirde Hemen Hemen Her Toprağa Ekilebilir. Çakşır Otu Bitkisi Çok Fazla Kurak Olmadığı Takdirde Her Toprağa Uyum Sağlayabilir. 

Çakşır Otu Türkiye’de Nerede Yetişir
Çakşır Otu Bitkisi Türkiye’de Eczanelerde Bile Satılabiliyor. Ancak Bitkinin Kendisi Anadolu Da Özellikle Hatay Topraklarında Yetişiyor.   Neredeyse Tüm Hastalıklarda Kullanılabilen Bu Bitki, Halk Arasında Pek Fazla Bilinmiyor. 
Aynı Zamanda Bu Bitki, Doğu Anadolu, Orta Anadolu, Güney Ve Güneydoğu Anadolu İle Doğu Akdeniz Bölgelerinde Sıklıkla Görülebilmekte Ve Buralarda Rahatlıkla Yetişebilmektedir.

Ancak Çakşır Otu Bitkisinin Birden Fazla Türü Bulunmaktadır.

Çakşır Otu Türkiyede Nerede Yetişir?
Çakşır Otu Hatay'ın Rakımı Yüksek Bölgelerinde Yetişen Ve Latince Ferula Olarak Bilinen Bir Çeşit Bitkidir. Çakşır Otunun Faydaları İlk Olarak Dağ Yamaçlarında Otlatılan Keçilerin Çakşır Otu Mevsiminde Bu Otu Tüketmesi İle Doğurganlıklarında Artış Ve İkiz Yavrulamaya Başlamaları İle Çakşır İlgi Çeker Hale Gelmiştir.

Çakşır Kökü Ve Otunun Faydaları Nelerdir?
Çakşır Otu (Ferula Communis), Maydanozgiller Familyasından, Havuç Köklü Bir Bitkidir. Boyu Yer Yer 3 Metreyi Aşan Sarı Çiçeklidir. Anavatanı Akdeniz Ve Doğu Afrika Ormanlarıdır. İçerdiği Bileşenler Sayesinde İnsan Sağlığı İçin Çok Faydalıdır. Aktarlarda Kök, Macun, Çay, Toz Ve Suyu Şeklinde Satılır.

Çakşır Otu Dev Rezene Olarak Da Bilinir. Görünüm Bakımından Rezeneye Benzer.

Çakşır Otu Nasıl Kullanılır?

Çakşır Otu Aktarlarda Toz, Kök, Macun, Yağ Ve Suyu Halinde Satılıyor. Çay Olarak Tüketmek İsterseniz Kök Veya Toz Halinde Alıyorsunuz
Diğer Özellikler
Stok KoduxNTQwNDYxODUzMg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323643

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.