Çam Sakızı 2 Kg lık Paket

Fiyat:
600,00 TL
Çam Sakızı Nedir
Çam Sakızı, Çamgiller Familyasının Üyelerinden Ladin Ve Köknar Ağaçlarının Kabuklarının Arasından Çıkan Bir Sakızdır. Aslında Ağaç Tarafından Üretilir. Görevi Ağacı Dışarıdan Gelen Zararlara Karşı Korumak Ve Gövdesinde Oluşan Çatlakları Kapatmaktır. Macun Kıvamında Ve Misket Şeklindedir.

Çam Sakızı Diğer Adı Nedir?
Sesli Sözlük - Reçine, Çam Sakızı

Çam Sakızı Yenir Mi?
Tadı İse Acımsı Ve Keskindir. Bu Ağaç Özütünün Sakız Olarak Anılmasının Temel Nedeni, Bir Sakız Gibi Çiğnenebilir Yapıda Olmasından Kaynaklanır. Doğada Misket Formunda Bulunan Çam Sakızı, Ağızda Bir Süre Çiğnendikten Sonra Mor Renge Dönüşür, Giderek Sertleşir Ve Biraz Daha Çiğnendiğinde Ufalanarak Toz Haline Gelir.

Çam Sakızı Nasıl Tüketilmeli?
Çam Sakızının Faydaları Nelerdir? Çam Sakızı Nedir, Nasıl ...
Çam Sakızının Kıvamı Ve Rengi Bal İle Benzerlik Gösterir. Bu Nedenle De Çam Sakızı Yutulur Mu Sorusunun Yanıtı Oldukça Merak Edilir. Çam Sakızını Çiğneyerek Belli Bir Zaman Sonra Yutabilirsiniz. Faydaları Oldukça Fazla Olan Bu Sakız Türü Günlük Olarak Da Tüketilebilir.

Doğal Çam Sakızı Nasıl Kullanılır?
Çam Sakızı Ağaçları Koruduğu Gibi İnsanlara Da Fayda Sağlamaktadır. Doğru Kullanım İle Kişiler Çam Sakızının Şifasından Yararlanmaktadır. Bu Ürün Özellikle Yara Tedavisinde Etkili Olmaktadır. Çam Sakızını Bir Miktar Su İle Ezerek Macun Kıvamına Getirmek Mümkün Olmaktadır.

Çam Sakızı Tadı Nasıl?
Çam Sakızının Aromatik Ve Güzel Bir Tadı Bulunduğunu Anlatan Kara, "Çam Sakızı Özellikle Karadeniz'de Çok Kullanılıyor. Adından Da Belli Olduğu Gibi Çam Ağacından Elde Edilen Koyu Kıvamlı Fakat Sert Olmayan, Bal Renginde, Aromatik, Güzel Tadı Ve Hoş Kokusu Olan Bir Madde" Dedi.

Çam Sakızı Hangi Bölgede Yetişir?
Yüksek Rakımlı Bölgelerde Rastlanan Çam Sakızları, Ülkemizde En Yaygın Olarak Artvin Şehrinin Borçka İlçesinde Görülür. Sarımsı Bir Renge Ve Bala Benzeyen Bir Kıvama Sahiptir. Tadı İse Acımsı Ve Keskindir. Bu Ağaç Özütünün Sakız Olarak Anılmasının Temel Nedeni, Bir Sakız Gibi Çiğnenebilir Yapıda Olmasından Kaynaklanır.

Çam Sakızı Hangi Ağaçlarda Olur?
Çam Sakızı Ladin Ağaçlarının Kabuklarının Arasından Misket Şeklinde Çıkar Ve İnsanlar Tarafından Tek Tek Toplanarak Elde Edilir; 1200 Rakım Üstündeki Güney Bölgelerde Olur. İlk Olarak Çobanların Yaylalara Gitmesiyle Birer Çiğnemlik Toplanan Ve Eşe Dosta Hediye Olarak Yayladan Dönüşlerde İkram Edilen Sakızdır.

Çam Sakızı Nereden Gelir?
Çam Sakızı, Özellikle Ladin Ve Köknar Ağaçlarının Kabuklarının Arasında, Ağacın Kendisi Tarafından Üretilen Bir Sakızdır

Türkiye'de Sakız Ağacı Nerede Yetişir?
Sakız Ağacı
Ege Ve Akdeniz Bölgesi'nin Bitkisidir. Damla Sakızına Ait İlk Bilgiler Milattan Önceki Zamanda Herodot Tarafından Verilmiştir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDU1OTg0NjYxMg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322975

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.