Cennet Hurması 1 Kg lık Paket

Fiyat:
300,00 TL
Cennet hurmasının diğer adı nedir?
Cennet Hurması (Trabzon Hurması) Faydaları Nelerdir?
Son yıllarda pek çok yazıda veya yayında adını sıklıkla duyulan, bilimsel adı Diospyros kaki olan ve halk arasında Trabzon hurması, cennet hurması, Akdeniz hurması veya Japon hurması gibi farklı isimlerle bilinen bu mucizevi meyvenin faydaları bir hayli fazladır.

Cennet hurması nasıl bir meyvedir?
Cennet Hurmasının Faydaları Nelerdir? - Acıbadem Hayat
Diospyros türündeki ağaçlardan elde edilen cennet hurmasının yüzlerce çeşidi vardır ve sonbahar mevsiminde hasat edilir. Kış başlarına kadar tezgahları renklendiren meyve, ham ve sert haldeyken sarıdır, olgunlaştıkça yumuşar ve turuncu bir renk alır. Çoğu sert haldeyken yenemez, ağızda buruk bir tat bırakır.

Cennet hurması ve Trabzon hurması aynı mı?
Cennet Hurması Faydaları Nelerdir?
Türkiye'de Trabzon hurması olarak da isimlendirilen cennet hurması, sonbahar mevsiminin en sevilen meyvelerinden biridir. Mineraller, antioksidanlar ve lif bakımından zengin bir meyvedir ve yağ içermediği gibi aynı zamanda sağlıklı ve doğal bir karbonhidrat kaynağıdır.

Cennet meyvesine neden cennet meyvesi denir?
Cennet Elması (hurması) Latince kaynaklardaki ismi ile 'Diospyros kaki L' olarak karşımıza çıkar. Diospyros adı Antik Yunanda Baş Tanrı Jüpiter'i simgeleyen 'Dios' ve 'pyros' (tane) kelimelerinin birleşmesi ile meydana gelmiş olan 'Kutsal Meyve' ya da 'Tanrıların Yiyeceği' anlamını taşır

Cennet hurması tadı neye benzer?
"Cennet hurması, bir diğer bilinen adıyla Trabzon hurması birçok kişinin tadını dahi bilmediği, bilenlerin ise bayılarak yediği oldukça lezzetli bir meyvedir. Tatlı/kekremsi hoş bir tada sahip olan bu kırmızı ve turuncu karışımı meyvenin sağlığa olan harika yararlarına bir göz atalım."

Cennet hurması Türkiye'de nerede yetişir?
Subtropik iklim meyvesi olan Trabzon Hurmasının anavatanı Çin olup ülkemizde de Akdeniz, Karadeniz, Ege ve Marmara Bölgeleri'nde yetiştirilmektedir. Hachiya çeşidi 4. yıldan itibaren verime yatmaktadır.

Cennet hurması hangi ayda yenir?
Cennet Hurması Yetiştiriciliği - Cennet Hurması Nasıl Yetişir?
Ilıman iklimde yetişen bir meyve olsa da cennet hurması genel olarak soğuğa dayanıklı yapılarıyla bilinmektedirler. Bu meyve Nisan ve Mayıs aylarında çiçeklenir. İlk meyve vermesi ise Eylül-Ekim ayını bulmaktadır.

Cennet hurması kabuğu yenir mi?
Cennet Hurması Nasıl Yenir, Faydaları Nelerdir?
Cennet hurması, kabuğuyla birlikte yenilen meyvelerden biridir. Ancak meyve olgunlaştığında kabuğu sertleşir ve yenmesi zorlaşır. Cennet hurmasını kabuğunu soymak istiyorsanız, sıcak suya daldırıp çıkartın. Ardından maşa yardımıyla kabuğunu soyabilirsiniz

Trabzon hurması diğer adı nedir?
Cennet Hurması (Trabzon Hurması) Faydaları Nelerdir?
Son yıllarda pek çok yazıda veya yayında adını sıklıkla duyulan, bilimsel adı Diospyros kaki olan ve halk arasında Trabzon hurması, cennet hurması, Akdeniz hurması veya Japon hurması gibi farklı isimlerle bilinen bu mucizevi meyvenin faydaları bir hayli fazladır.

Trabzon hurması nasıl bir meyvedir?
Trabzon Hurması Nasıl Kurutulur? Faydaları Nelerdir? - Nefis ...
Kendine has bir aromaya sahip olan Trabzon hurmasının iç kısmı yumuşaktır. Çiğ ya da pişmiş olarak tüketilebilen bir meyvedir. Yeni olgunlaşan Trabzon hurmasının tadı buruk olur. Birçok çeşidi bulunan Trabzon hurması ülkemizde yaygın olan çeşitleri Hachiya ve Fuyu'dur.

Trabzon hurması Türkiye'de nerede yetişir?
Lifli bir meyve olduğundan sindirim sistemi için oldukça faydalı, besin ve besleyici değeri oldukça yüksektir. Subtropik iklim meyvesi olan Trabzon Hurmasının anavatanı Çin olup ülkemizde de Akdeniz, Karadeniz, Ege ve Marmara Bölgeleri'nde yetiştirilmektedir. Hachiya çeşidi 4. yıldan itibaren verime yatmaktadır.

Cennet hurması mı Trabzon hurması mı?
Cennet Hurması Faydaları ve Zararları Nelerdir? 
Cennet hurması, bir diğer adı ile Trabzon hurması olarak bilinen lezzetli bir meyvedir ve tam anlamı ile antioksidan deposudur. Bu lezzetli meyvenin Japon hurması ve Akdeniz hurması gibi adları da vardır. Birçoğu sert bir şekilde tüketilmez, ağızda buruk bir lezzet bırakır.
Diğer Özellikler
Stok KoduwOTk3NzAyNTIxMg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322898

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.