Çiğ Fındık İçi Fındık İçi Zarlı 100 Gr lık Paket

Fiyat:
48,00 TL
Fındık Hangi Şehirde Meşhur?
Keskin Eğimli Topraklarda; %20'den Daha Dik Arazi Ve Bahçelerde Fındık Yetişir. Ordu, Rize, Trabzon Ve Artvin Giresun'dan Sonra Adı Ön Plana Çıkan Şehirlerdendir. Haritada Orta Ve Batı Karadeniz Ele Alındığında Düzce, Samsun, Bolu, Sakarya, Zonguldak Şehirleri De Fındık Üretimiyle Kendinden Söz Ettirir.

En Güzel Fındık Nerede Yetişir?
En Çok Giresun Ve Trabzon İllerinde Yetişir. Levant Kalite Fındık İse Giresun Kalite Fındığa Göre Daha Az Yağ İçeren Fındıklardır. Bu Kalitedeki Fındıklar İse Trabzon, Ordu, Samsun, Bolu, Sakarya, Zonguldak Ve Bartın İllerinde Üretimi Bulunmaktadır.

Fındığın Ana Vatanı Neresi?
Yaratılış Kaynağı Çin Olmasına Karşın, Fındığın Anavatanı Olarak Türkiye'nin Karadeniz Kıyıları Gösterilmektedir. Çin Kaynaklarına Göre Fındığın, M.Ö 2838 Yılında Yetiştirildiği İfade Edilmektedir. Fındık Bitkisi, Bitkiler Aleminin Fagales Takımı, Betulaceae Familyası, Corylus Cinsi İçinde Yer Almaktadır.

Fındık Hangi İlde Yetişir?
Bazı Yıllarda 39 İlde Fındık Üretimi Yapılmasına Karşın Ordu, Giresun, Samsun, Sakarya, Düzce, Trabzon, Zonguldak, Artvin, Kocaeli Ve Bartın İllerindeki Üretim Toplam Üretimin %95'ini Oluşturmaktadır

Fındık Ordu Mu Giresun Mu?
Çikolata, Ezme Tatlı Vb. Gibi Ürünlerdeki Fındık Giresun Fındığıdır. Bilmeyenler İçinde Ön Bilgi Vermiş Olalım. Ordu Fındığına Göre Daha İnce Kabukludur. Giresun Fındığını Çok Övdük Farkındayız Ama Bildiğimiz Şeyi De Anlatmadan Geçemiyoruz.

Dünyanın En Kaliteli Fındığı Nerede?
Giresun Kalite Fındık, Tadı Ve İçerdiği Yağ Oranı İle Dünyanın En Üstün Özellikli Fındığıdır. Giresun Fındığı, Giresun İle Trabzon'un Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı Ve Akçaabat İlçelerinde Yetişmektedir. Sahip Olmakta Ve Tat Bakımından Da Üstün Niteliktedir.

Giresun Fındığına Ne Denir?
Bu Gruba Giren Giresun Tombul Fındığı, Dünyanın En Üstün Nitelikli Çeşididir. Ayrıca Palaz, Mincane, Foşa, Kan, Çakıldak, Kara Bu Gruba Girmektedir. Sivri Fındıklar : Uzunlukları Genişlik Ve Kalınlıklarından Biraz Daha Fazla Olan Çeşitlerdir.

Fındığı Kim İcat Etti?
Eski Ve Ortaçağ Kaynaklarında Fındık

Çin Yazılı Kaynaklarında M.Ö. 2838 Yıllarında Çin' De Yetiştiriciliğinin Yapıldığı İfade Edilen Fındığın Tanrı' Nın İnsanlara İhsan Eylediği Beş Kutsal Meyveden Birisi Olduğu Bildirilmektedir.

Türkiye'de En Kaliteli Fındık Hangisi?
Dünyada En Kaliteli Fındığı Kim Üretiyor? - Kuru Çarşı
En Kaliteli Fındık Sıralamasında Genel Olarak Giresun Fındığı En İyi Fındık Olarak Zikredilir. İkincilikte İse Cevaplar Biraz Tartışmalı, Ama Genel Olarak Ordu, Trabzon Veya Sakarya Fındıkları En Çok Beğenilen Fındıklar Arasında.

Türkiyede En Çok Fındık Nerede?
Türkiye'de Fındık Üretiminde Ordu 214 Bin Ton İle İlk Sırada Yer Almaktadır. Ordu'yu 96 Bin Ton İle Samsun Ve 93 Bin Ton İle Giresun Takip Etmektedir.

Dünyanın En Büyük Fındık Üreticisi Kimdir?
Dünya Fındık Üretiminin Yaklaşık % 65-70'ini, İhracatının İse 70- 75'ini Karşılayan Türkiye Dünyanın En Önemli Fındık Üreticisi Ve İhracatçısı Konumundadır. Dünya Fındık İhracatında Diğer Önemli Ülkeler İse İtalya, İspanya Ve A.B.D

Dünyada En Çok Fındık Nerede Var?
Dünya Fındık Üretiminin Yaklaşık %62'sini Gerçekleştiren Türkiye'yi Sırasıyla İtalya, Gürcistan Ve Azerbaycan Takip Etmektedir 

Rizede Fındık Var Mı?
Fındık Üretimi 3.079,7 Ha Alanda Yapılmakta Olup Çaydan Sonra İkinci Ürün Durumundadır. İlde Narenciye Ürünleri Ve Az Miktarda Sebze, Turunçgiller, Kivi (255,6 Ha) Ve Diğer Meyveler Yetişmektedir. Kivi Yetiştiriciliği Son Yıllarda Rize'de Giderek Üretimi Genişleyen Bir Faaliyettir.

Fındık Mevsimi Ne Zaman?
Karadeniz Fındık Bölgesinde Hasat Zamanı Yıllara Göre Az Çok Değişmekle Beraber, Sahil Kolunda 1-10 Ağustos, Orta Kolda 10-20 Ağustos, Yüksek Kolda İse 20 Ağustos' Tan Sonra Başlamaktadır 

Fındığın Memleketi Neresi?
Doğu Karadeniz Bölgesinde Ordu, Giresun, Rize, Trabzon Ve Artvin İllerinde Yetişen Fındık, Orta Ve Batı Karadeniz'de İse Kastamonu, Sinop, Düzce, Bolu, Sakarya, Kocaeli, Samsun Ve Zonguldak'ta Yetişmektedir
Diğer Özellikler
Stok KoduwNDQ3MTM2MTU0Ng
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323249

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.