Çoban Çökerten 100 Gr lık Paket

Fiyat:
30,00 TL
Çoban Çökerten Nedir
Yerel İsimleri Çobaniğnesi, Demirdikeni Ve Deve Çökerten Olarak Adlandırılan, Latince İsmi Tribulus Terrestris Olan Çoban Çökerten Türkiye'de Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde Geniş Alana Yayılım Gösteren Ve Alternatif Tıpta Yıllardır Kullanımı Devam Eden Bir Bitkidir.
Dünya Üzerinde 275 Türü Bulunan Bitki, Toprakta Yatay Olarak Büyüyen Tek Yıllık Otsu Özelliklidir. Dikenleri İle Ünlenen Bitkinin Meyveleri Üzerinde Çıkan Koruyucu Bu Yapılar, Bisiklet Tekerleğini Delebilecek Kadar Güçlüdür. 

Çoban Çökerten Nasıl Kullanılır?
Toz, Ekstrakt, Kapsül, Tablet, Çay Ya Da Sıvı Formda Tüketimi Gerçekleştirilebilir. Takviye Edici Gıda Ve Çay Olarak Kullanımı Yaygındır.

Çoban Çökerten Nerede Yetişir
Avustralya Kökenli Bir Bitkidir. Asya, Avrupa Ve Amerika'da Yetişmektedir. Ülkemizde Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde Yaygın Olarak Bulunur. Toprağa Yatık Olarak Büyüyen, Yaprakları Merdiven Gibi Yeşil Parçalı, Taç Yapraklı Tek Yıllık Otsu Bir Bitkidir.

Çoban Çökerten Otu Ne Zaman Toplanır?
Çoban Çökerten Otunun Yaprak Açtığı Mevsim İlkbahardır. İlkbaharda Açılan Yapraklar Yaz Mevsimine Doğru Solmaya Başlamaktadır. İlkbahar Mevsiminde Yaprakları Açtıktan 1 Ay Sonra Toplanması Tavsiye Edilir.

Çoban Çökerten Adı Nereden Gelir?
Çoban Çökerten Otunun Yapısında Bulunan Ve Sahip Olduğu Sert İğneleri Nedeniyle Bu Bitki Türüne Çoban Çökerten Adı Verilmiştir. Halk Arasında Çoğu Zaman Deve Çökerten Ya Da Çarık Dikeni Adlarıyla Da Anılmaktadır.

Çoban Çökerten Otu Nerelerde Bulunur?
Latince Adı "Tribulus Terrestris" Olan Çoban Krakeri, Kimyon Ailesinden Geliyor. Avustralya Kökenli Bir Bitkidir. Asya, Avrupa Ve Amerika'da Yetişir. Ülkemizin Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde Yaygın Olarak Bulunur.

Çoban Çökerten Nasıl Bir Ot?
Çoban Çökerten Bitkisi Kimyongiller Familyasında Yer Alıyor. Ülkemizde Ege Ve Akdeniz Bölgelerinde Yaygın Olarak Yetişiyor. Çoban Çökerten Doğada Kendiliğinden Oluşuyor. Taç Yapraklı Tek Yıllık Otsu Olan Bu Bitkinin Yaprakları Merdiven Gibi Yeşil Parçalı Oluşuyor
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDU1NDc5NzYxOA
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323833

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.