Dökme Çörek Otu Yağı 50 ML Paket

Fiyat:
86,50 TL
Çörek Otu Nedir?
Çörek Otu Bitkisi Dünya’da Genellikle Batı Asya, Ortadoğu Ve Avrupa’da Türkiye’de İse Konya Yöresinde Yetişmektedir. Çörek Otu Tohumları Ve Yağı, Ortadoğu Ve Uzakdoğu Ülkelerinde Doğal Tıbbi İlaç Olarak Yüzyıllardır Tedavi Amacıyla Kullanılmaktadır.
Çörek Otu (Nigella Sativa) Bitkisinin Tohumları, Bitkinin Aktif Bileşenlerini İçermektedir. Çörek Otu Yağı, Çörek Otu Tohumlarından Soğuk Pres Yöntemiyle Elde Edilir. Soğuk Pres Yöntemiyle Üretilen Yağlar, Yüksek Sıcaklığa Maruz Kalmadıkları İçin Trans Yağ Asitleri De Oluşmamaktadır.
Çörek Otu Nerede Yetişir
Çörek Otunun Kökenleri Doğu Akdeniz, Güney Avrupa Ve Batı Asya'ya Dayanıyor. Hindistan, Orta Doğu, Kuzey Afrika Ve Balkanlar'da Da Yabani Ve Kültür Yetiştiriciliği Bulunan Çörek Otu, Ülkemizde İse En Çok Burdur, Uşak, Konya, Antalya Ve Çorum İllerinde Yetişiyor.
Çörek Otu Ülkemizde Nerede Yetişir?
Türkiye'de Çörek Otu Üretimi En Fazla Burdur, Uşak, Konya, Antalya, Çorum Ve Bursa İllerinde Yapılmaktadır.

Çörek Otu Hangi İklimde Yetişir?
Bol Güneşli, Ilıman Ve Sıcak İklimlerde Yetişir. Hafif Killi, Kumlu-Tınlı, Besin Maddesince Zengin, Süzek, Alüvyal, Drenajı İyi, Topraklar- Da İyi Tohum Verir. Taban Suyu Yüzeye Yakın Ağır Topraklardan Hoşlanmaz.

Çörek Otu Hangi Bitkiden Olur?
Çörek Otu (Nigella Sativa) Bitkisinin Tohumları, Bitkinin Aktif Bileşenlerini İçermektedir. Çörek Otu Yağı, Çörek Otu Tohumlarından Soğuk Pres Yöntemiyle Elde Edilir.
Çörek Otunun Anavatanı Neresi?
“Çörek Otu Nasıl Kullanır?” Diye Düşünmeden Salatanıza Bir Çay Kaşığı Ekleyin. Çörek Otu, Nigella Sativa Adlı Asya, Orta Doğu Ve Akdeniz'e Özgü Çiçekli Bir Bitkidir.

Soğuk Pres Çörek Otu Yağı Nedir
Çörek Otu, Asya, Orta Doğu Ve Kuzey Afrika Gibi Bölgelerde Yetişen Bir Bitki Türüdür Ve Binlerce Yıldır Tıbbi Ve Gıda Amaçlı Olarak Kullanılmaktadır. Çörek Otu Yağı, Bu Bitkinin Siyah Renkteki Tohumlarından Soğuk Presleme Veya Ekstraksiyon Yöntemiyle Elde Edilir.
Diğer Özellikler
Stok KoduwMjMxMDQxNjk3Nw
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323733

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.