Dökme Saf Arı Sütü 100 Gr lık Paket

Fiyat:
500,00 TL
Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz
Arı Sütü Arıların Ürettiği Besin Değeri Yüksek, Tamamen Doğal Bir Ürünüdür. Arılar Için Bir Tür Anne Sütü Olarak Da Düşünülebilir. Bu Yazıda, Kraliçe Arı Için Önemli Bir Besin Kaynağı, Insanlar Için De Oldukça Faydalı Bir Besin Olan Arı Sütü Hakkında Temel Bilgileri Bulabilirsiniz.

Arı Sütü, Arıların Çene Üstü Bezlerinden Salgılanan; Çiçek Polenleri, Bal Özü Ve Arıların Enzimlerinden Oluşan Bir Besindir. Arılar Bu Ürünü, Yavru Arıları Beslemek Için Salgılarlar. Arı Sütü Aynı Zamanda Kovandaki Kraliçe Arının Da Temel Besin Maddesidir. Diğer Arılar Yalnızca Henüz Yavruyken Ilk Üç Gün Boyunca Arı Sütü Ile Beslenirken, Kraliçe Arı Ömrü Boyunca Bu Besini Alır. Bu Yüzden Kovandaki Işçi Arılar Ortalama 45 Gün Yaşarken, Onlardan 2 Kat Daha Fazla Gelişen Kraliçe Arı 5 - 7 Yıl Arası Yaşayabilmekte, Ağırlığının Iki Katı Yumurta Yumurtlayabilecek Kapasiteye Ulaşabilmektedir.

Arı Sütü Aktarlarda Bulunur Mu?
Arı Sütünün Faydaları: Takviye Edici 7 Özelliği - Nefis Yemek ...
Aktar Ve Organik Ürünler Dükkanlarından Temin Edeceğiniz Arı Sütü Küçük Şişeler Halinde Satılmaktadır.

Arı Sütü Nasıl Alinir?
Özellikle Nisan-Ağustos Ayları Arasında, Kovan Içerisinde Yer Alan Arı Sütleri Tahta Kaşıkla Toplanır. Bir Kovandan 200- 250 Mg Arı Sütü Elde Edilebilir. Bu Da Arı Sütü Nasıl Elde Edilebilir Soruna Yanıt Olabilmektedir.

Arı Sütü Nereden Çıkar?
Arı Sütü, 5-15 Günlük Işçi Arıların Baş Kısmında Bulunan Alt Çene Ve Boğaz Bezleri Tarafından Salgılanan, Genç Larva Dönemindeki Yavruların Ve Ana Arının Beslenmesinde Kullanılan Krem Kıvamında, Beyazımsı, Keskin Kokulu Ve Besleyici Bir Üründür. Arı Sütünün Ham Madde Kaynağı, Polen, Su Ve Baldan Oluşmaktadı

1 Kg Arı Sütü Kaç Kovandan Çıkar?
Üretimi Oldukça Zor, 1 Kovandan Günlük 10 Gram Arı Sütü Elde Ediliyor... İşçi Arıların Kraliçe Arı Için Çalışmaları Sonrasında Bir Kovandan Yaklaşık 1 Kilogram Süt Alınıyor.

Arı Sütü Ve Propolis Aynı Şey Mi?
Besin Içeriği Açısından Zengin Olan Arı Sütü, Anti-Bakteriyel, Antioksidan Ve Anti-Enflamatuar Özelliklere Sahiptir. Bunun Yanında Şeker, Su, Yağ Asitleri Ve Royalaktin Olarak Isimlendirilen Proteinlerden Oluşmaktadır. Propolis Arı Sütü Ile Aynı Olmamakla Birlikte, Arı Sütü Kapsül Ya Da Sıvı Şeklinde Tüketilebilir.
Diğer Özellikler
Stok Kodu3MDU5ODQ2ODY5NA
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322379

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.