Fasulye 3 Kg lık Paket

Fiyat:
264,00 TL
Fasulye (Phaseolus Vulgaris), Baklagiller (Fabaceae) Familyasının Phaseolus Cinsinden Orta Amerika Menşeli, Bir Yılda Yetişen Otsu Bir Bitki Türü.

Fasulye Nerede Yetişir?
Kuru Fasulye Üretimi Ağırlıklı Olarak İç Anadolu'da Gerçekleşmektedir. 2017 Yılında Üretimin Yaklaşık %30'u Konya'da, %13'ü Karaman'da Ve % 12'si Niğde Ilimizde Gerçekleşmiştir. 2016 Yılında Dünya Kuru Fasulye Üretiminin %19'u Myanmar, %14'ü Hindistan, %9'u Ise Brezilya Tarafından Gerçekleştirilmiştir.

Fasulye Hangi Mevsimde Yetişir?
Açıkta Taze Fasulye Yetiştiriciliğinde Mart Sonu Ve Nisan Aylarında Ekime Başlanır (Bölge Ekolojik Şartları Dikkate Alınır). Fakat Iklim Şartlarına Göre Mayıs Ayının Son Haftasına Kadar Kademeli Olarak Ekim Yapılabilir.

Fasulyenin Ana Vatanı Neresi?
Güney – Batı Amerika Ve Orta Amerika'dan Sağlanan Fasulye Örneklerinin 2.300 – 1.000 Yıl Öncesinin Ürünü Olduğunu Göstermektedir. Yeni Dünyanın Keşfedilmesi Ile Kıtaya Gelen Kolonicilere Amerikan Yerlileri Mısır Ile Birlikte Fasulye Yetiştirmeyi Öğretmişlerdir. İspanyol Gemiciler Tarafından Da Avrupa'ya Getirilmiştir.

Kaç Çeşit Fasulye Çeşidi Var?
Fasulye Çeşitleri Ve Faydaları
Birçok Kuru Fasulye Türü Vardır. Yaklaşık 80'e Yakın Çeşidi Olduğu Bilinir. Yetiştikleri Bölgelere, Büyüklüklerine, Şekillerine Ve Renklerine Göre Adlandırılırlar.

Fasulye En Çok Hangi Ilde?
Kuru Fasulye Ve Barbunya Üretiminde Türkiye'de Ilk Sırada Yer Alan Niğde'de, Bu Yıl Yaklaşık 65 Bin Ton Rekolte Bekleniyor.

Türkiye'de En Iyi Fasulye Nerede Yetişir?
Fasulye Nasıl Yetişir? Fasulye Türkiye'de En Çok Ve En İyi ...
Fasulye, Iklim Şartlarının Elverişli Olması Itibariyle En Çok İç Anadolu Bölgesinde Yetiştirilir. Türkiye'nin Yüz Ölçümü Bakımından En Büyük Kenti Olan Konya, Yıllık Fasulye Üretiminde 1. Sırada Yer Alıyor.

En Lezzetli Kuru Fasulye Cinsi Nedir?
Kuru Fasulye Kuru Bakliyatlar Modelleri Ve Fiyatları & Satın Al
İri Kuru Fasulye Lezzet Açısından Daha Çok Tercih Edilebilir. Türkiye'de Meşhur Olan En Iyi Kuru Fasulye Karadeniz Ve Erzurum Yöresine Ait Olan Ispir Kuru Fasulyesi Olarak Bilinir.

Fasulye Anavatanı Neresidir?
Ancak Daha Sonra Kökenini Okuduğumda Dikkatimi Çekti. Fasulyenin Orta Amerika Kökenli Bir Sebze Olduğu Ve Amerika'nın Keşfinden Sonra Avrupa'ya Ve Anadolu'ya Yayıldığı Düşünülüyordu. Patateste Olduğu Gibi Fasulyenin De Amerika'dan Geldiği Bilinmekteydifasulye Nerede Ünlü?
Gerçek Kuru Fasulye Nerenin'dir? | Sakarya Islama Köfte ...
Erzincan Dermosan Fasulyesi Özelliğini Yetiştiği Topraktan Ve Iklimindeki Kar Sularıyla Beslenmesinden Almaktadır. Anadolu'nun Özel Iklimlerinden Birisine Sahip Olan Erzincan'da Yetişen Fasulyeler Yörenin Has Toprağını, Havasını Ve Suyunu Içerisinde Barındırmaktadır.
Diğer Özellikler
Stok Kodu5NDQxMTgzMDA2Nw
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322688

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.