Günlük Sakızı Ak Günlük Sakızı 100 Gr lık Paket

Fiyat:
100,00 TL
Günlük Sakızı, Ak Günlük Sakızı Ya Da Ak Amber Sakızı Sığla Ağacından Elde Edilen Sakızdır. İlkbahar Mevsiminde Sığla Ağacının Bedeninde Açılan Yaralardan Süzülen Reçine Sakız Toplanarak Elde Edilir.
Günlük Sakızının Diğer Adı Nedir?
Akgünlük'ün Bilimsel Adı Gummi Olibanum'dur. Balsamlıgillere Ait Bitkidir. Bir Tür Çam Ağacı Olan Günlük Ağacında Bulunan Sakızın Toplanmasıyla Elde Edilir.
Çam Sakızı Ve Günlük Sakızı Aynı Mı?
 Günlük Sakızı Bir Tür Çam Ağacı Olan Günlük Ağacı Aynen Çam Sakızı Gibi Bir Reçine Salgılamaktadır. Bu Sakız Ağızda Erime Özelliğine Sahiptir Ve Tadı Da Biraz Acımsı Olmaktadır. Günlük Sakızı, Ülkemizde En Sık Muğla Ve Fethiye Bölgelerinde Bulunmaktadır.
Akgünlük Sakızı Nerelerde Bulunur?
Akgünlük Ağacı Ağırlıklı Olarak Kuzey Afrika Ve Hindistan'da Yetişir.
Akgünlük Sakızı Nereden Toplanır?
Muğla'da Yetişen Ve Binlerce Sene Öncesine Dayanan, Boyları 20 M.'Ye Kadar Ulaşabilen Sığla (Akgünlük) Ağaçlarının Gövdesinde Zamanla Meydana Gelen Yarıklar İçerisinde Oluşan Balsamların (Reçine), Doğal Ve Katkısız Olarak Toplanmasıyla Elde Edilir
Akgünlük Sakızı Buhur Mu?
Günlük Sakızı; Çiğnenerek, Dövüldükten Sonra Yutularak Veya Yakılıp Dumanı Solunarak Kullanılır. Günlük Sakızı / Ak Günlük / Sığla Ağacı Sakızı / Buhur 120 Gram Olarak Gönderilmektedir. Tat Ve Koku Kaybına Olumlu Etkileri Bulunan Bu Akgünlük Sakızı Doğal Ve İşlem Görmeden Kurutulmaktadır.
Diğer Özellikler
Stok KoduwMDY2ODQxMTc1Mg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323563

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.