Hayıt Tohumu Hayıt Otu 1 Kg lık Paket

Fiyat:
400,00 TL
Hayıt Nedir? Faydaları Nelerdir?
Diğer İsimleri : Ayıt, Vitex Agnus-Castus, Agnus Castus, Petit Poivre
Botanik Bilgi : Mineçiçeğigiller Familyasındandır. Hayıt Kışın Yapraklarını Döken, Oldukça Baharatlı Bir Kokuya Sahip, Beyaz-Mor Çiçekli Çalımsı Bir Ağaççıktır. Çiçekleri Yaz Sonu Açar Ve Sonbaharda Minik Yemişler Verir. Yaprakları 5-7 Yaprakçıktan Oluşur.  Akdeniz Bölgesinde Bolca Bulunur. Kökü, Yaprakları, Yemişleri Şifa İçin, Sapıysa Sepet Yapımında Kullanılır. Hayıtın Bilimsel Adı Yunanca’da Namus Anlamına Gelen Agnos-Castus’tan Gelir.

Hayıt Tohumu Nerede Yetişir?
Hayıt Tohumları, Akdeniz Bölgesi’ne Özgü Olan Vitex Agnus-Castus Bitkisinden Gelir. Hayıt Ağacı Veya Keşiş Biberi Olarak Da Bilinen Bitki, Ilıman, Subtropikal İklimlere Sahip Bölgelerde Yetişir. Yunanistan, İtalya Ve Türkiye Gibi Akdeniz Çevresindeki Ülkeler, Hayıt Ağacının Doğal Yaşam Alanlarıdır. Bu Bölgeler, Vitex Agnus-Castus Bitkisinin Büyümesi İçin Uygun Olan İyi Drene Edilmiş Toprak Ve Güneşli Koşulları Sağlar. Ayrıca Hayıt Ağaçları, Kuzey Amerika, Avustralya Ve Güney Asya Gibi Benzer İklimlere Sahip Dünyanın Çeşitli Bölgelerinde Başarıyla Yetiştirilmiştir. Bu Bitki Burada Hem Süs Değeri Hem De Geleneksel Tıbbi Kullanımları İçin Değerlidirler.

Satır Arasıhayıt Tohumu Nedir? Faydaları Nelerdir?
Hayıt Tohumu Uzun Süredir Potansiyel Sağlık Faydaları İçin Kullanılan Bir Bitkidir. Geleneksel Tıpta Kullanımıyla Bilinen Bu Bitkisel Çözüm, Hormonal Dengeyi Desteklemesi Ve Çeşitli Sağlık Sorunlarına Karşı Potansiyel Faydalarıyla Tanınır. “Hayıt Tohumu Ne İşe Yarar?” Sorusunun Daha Ayrıntılı Yanıtı İçin Metnin Devamına Göz Atabilirsiniz.

Hayıt Tohumu Nedir?
Hayıt Tohumu Bilimsel Olarak Vitex Agnus-Castus Olarak Bilinen, Potansiyel Sağlık Faydalarıyla Dikkat Çeken Bir Bitkidir. 1 Metreden 3 Metreye Kadar Uzayabilen Bitki, Haziran Veya Eylül Aylarında Pembe Ya Da Leylak Renginde Çiçekler Açar. Akdeniz Bölgesi’ne Özgü Olan Bu Çalı, Geleneksel Tıpta Yüzyıllardır Kullanılan Küçük, Aromatik Meyveler Üretir.

Tarih Boyunca Cinselliği Bastırmaya Yardımcı Olduğuna İnanıldığından İngilizcede Bitkinin Adı İffetli Anlamına Gelen "Chaste" Olarak Bilinir. Araştırmalar, Hayıt Tohumunun Hipofiz Bezine Yani Hormonal Sistem Üzerinde Etkisi Olduğunu Göstermektedir. Progesteron Ve Prolaktin Gibi Hormonların Düzenlenmesine Etki Ettiğine İnanılarak, Çeşitli Üreme Ve Hormonal Durumların Yönetiminde Kullanımını Desteklemektedir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNTQzOTU4MjIyNw
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322506

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.