Hazanbel Kökü Eğir Kökü 100 Gr lık Paket

Fiyat:
75,00 TL
Hazanbel Bitkisi Nerede Yetişir?
Dere Ve Durgun Su Yataklarında Yetişen Çokyıllık Otsu Bir Bitkidir. Anavatanı Kuzey Amerika Ve Hindistan'dır. Ülkemizde, Sapanca, Yeniçağa, Beyşehir Ve Eğirdir Göllerinin Kenarında Doğal Koşullarda Yetişir. Diğer İsimleri Azakeriği Ve Hazanbel Olan Eğir Kökü Eski Çağlardan Beri Anadolu'da Kullanılmıştır.

Diğer İsimleri : Azakeyeri, Acarus Ealamus, Sweet Sedge

Botanik Bilgi : Yılanyastığıgiller Familyasındandır. Göllerde, Bataklıklarda, Su Kenarlarında Yetişir. Yetiştiği Yerin Sürekli Olarak Islak Olması Gereklidir. Durgun Akarsu Ve Göl Kıyılarında 1100 M Yüksekliklere Kadar Yetiştiği Görülmüştür. Çok Yıllık Otsu Bir Bitkidir. Kökü Yere Yatık Bir Vaziyette Paralel Olarak Uzar, Eklemli, Bas Parmak Kalınlığında 50 Cm Kadar Uzunlukta Ve Yeşilimsi Bir Kahve Rengindedir. Boğum Yerlerinden İnce Uzun Kökçükler Çıkar. Köklerin Mandalinaya Benzer Bir Kokusu Vardır. Taze İken Biberi Andıran Bir Acı Ve Yakıcılığı Vardır. Kurutulduğunda İse Acılık Hafifler.

Hazanbel Eğir Kökü
Yılanyastığıgiller Familyasındandır. Göllerde, Bataklıklarda, Su Kenarlarında Yetişir. Yetiştiği Yerin Sürekli Olarak Islak Olması Gereklidir. Durgun Akarsu Ve Göl Kıyılarında 1100 M Yüksekliklere Kadar Yetiştiği Görülmüştür. Çok Yıllık Otsu Bir Bitkidir. Kökü Yere Yatık Bir Vaziyette Paralel Olarak Uzar, Eklemli, Bas Parmak Kalınlığında 50 Cm Kadar Uzunlukta Ve Yeşilimsi Bir Kahve Rengindedir. Boğum Yerlerinden İnce Uzun Kökçükler Çıkar. Köklerin Mandalinaya Benzer Bir Kokusu Vardır. Taze İken Biberi Andıran Bir Acı Ve Yakıcılığı Vardır. Kurutulduğunda İse Acılık Hafifler.
Kök, Gövde, Yaprak Ve Çiçek Kısımlarından Oluşur.

Hazanbel Bitkisi Nerede Yetişir?
Hazanbel Yılanyastığıgiller Familyasındandır. Göllerde, Bataklıklarda, Su Kenarlarında Yetişir. Yetiştiği Yerin Sürekli Olarak Islak Olması Gereklidir. Durgun Akarsu Ve Göl Kıyılarında 1100 M Yüksekliklere Kadar Yetiştiği Görülmüştür.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNTQzNzg2MDI2NA
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323440

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.