Isırgan Otu 250 Gr lık Paket

Fiyat:
62,50 TL
Diğer İsimleri : Urtica Membranacca, Ortie, Urtica Urenus, Urtica Diocia
 

Botanik Bilgi : Mayıs-Ağustos Ayları Arasında Çiçek Açan, 20-100 Cm Boyunda, Viranelik, Yol Kenarları Ve Duvar Diplerinde Bulunan Bir Senelik Tek Evcikli Otsu Bir Bitkidir. Gövdeleri Dik, 4 Köşemsi, Basit Veya Tabandan İtibaren Dallanmıştır. Üzerinde Yakıcı Tüyleri Bulunur. Yapraklar Saplı, Oval Şekilli Ve Dişli Kenarlı, Üst Tarafı Koyu Yeşil Renkli Ve Parlak Olup, Yakıcı Tüylerle Kaplıdır. Erkek Ve Dişi Çiçekler Bir Arada Olmak Üzere Yaprakların Koltuğunda Uzunca Saplı Küçük Durumlar Teşkil Ederler. Çiçek Örtüsü 4 Parçalıdır. Meyveleri Esmer Renkte Ve Fındıksıdır. Tohum, Yağ İhtiva Eden Bir Besi Dokuya Sahiptir.

Türkiye’de Yetiştiği Yerler : Hemen Hemen Bütün Anadolu'da Yetişir.

Bilinen Bileşimi : Isırgan Bitkisinin Tüm Yüzeyini Saran Ve Değildiğinde İnsan Tenini Yakan Isırıcı Tüylerinde Formik Asit İle Tüm Bitkide Histamin, Klorofil, Asetilkolin, Demir Ve C Vitamini Bulunur.

Isırgan Otu Kurusu Nerede Yetişir

Anavatanı Akdeniz'dir. Her İki Yarım Kürenin Tropikal Ve Subtropikal Alanlarında Yaygınlaşan Geniş Bir Gruptur. Ilıman İklimleri Sever Ve Ülkemizin Hemen Hemen Her Bölgesinde Rahatlıkla Yetişir. Büyük Bir Kısmı Çok Yıllık Olup, Diğerleri İse Tek Yıllık Gelişim Göstermektedir


Isırgan Otu Türkiye'de Nerede Yetişir?
KARADENİZ BÖLGESİ İÇİN ISIRGANI BİR FIRSATA DÖNÜŞTÜREBİLİRİZ

Ülkemizde Isırgan Otunun Yetişme Alanları İncelendiğinde Karadeniz Bölgesi Ön Plana Çıkmaktadır. Karadeniz Bol Yağışlı Bir İklime, Eğimli Ve Verimli Topraklar Üzerinde Yeşil Örtü Veya Ormanlık Alanlara Sahiptir.
Isırgan Otu Hangi Ortamda Yetişir?
Isırganotu Bitkisi, Besin Maddelerince Zengin, Ağır, Humuslu, Nemli Ve Yabancı Otu Bulunmayan Topraklarda Daha İyi Gelişmektedir.

Isırgan Otu Hangi Aylarda Olur?
Isırgan (Urtica), Isırgangiller (Urticaceae) Familyasının Urtica Cinsinden Mayıs-Ağustos Ayları Arasında Çiçek Açan, Bir Yıllık Veya Çok Yıllık Bir Evcikli Otsu Bitki Türlerinin Ortak Adı. L., Sp. Pl. 2: 983.

Isırgan Otu Her Yerde Yetişir Mi?
Ilıman İklimleri Sever Ve Ülkemizin Hemen Hemen Her Bölgesinde Rahatlıkla Yetişir. Büyük Bir Kısmı Çok Yıllık Olup, Diğerleri İse Tek Yıllık Gelişim Göstermektedir. Genelde Otsu Habitusa Sahip Olmakla Birlikte Çalı Formunda Olanları Da Mevcuttur.

Isırganın Diğer Adı Nedir?
Isırgan Otu Faydaları Nelerdir? 
Bilimsel Adı 'Urtica' Olarak Adlandırılan Bitki, Sürtünme Ve Dokunma Halinde Kaşındırmasından Ve Batma Hissi Uyandırmasından Dolayı Halk Arasında Isırgan Otu Olarak Adlandırılır.
Diğer Özellikler
Stok KoduwNDU1MjUxMjA0NA
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323627

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.