Kırkkilit Otu Atkuyruğu Otu 250 Gr lık Paket

Fiyat:
60,00 TL
Kırkkilit Otu At Kuyruğu
Halk Arasında At Kuyruğu Otu Olarak Da Bilinen Kırkkilit Otu, Çiçeği Olmayan, Kısa Ve Sivri Yapraklara Sahip, Kök Kısmı 1 Metre Derinlikte Olan, Genellikle Su Kenarlarında Yetişen, Atkuyruğugiller Familyasından Çok Yıllık Şifalı Bir Otsu Bitkidir

Kırkkilit Otu Nedir?
Halk Arasında At Kuyruğu Otu Olarak Da Bilinen Kırkkilit Otu, Çiçeği Olmayan, Kısa Ve Sivri Yapraklara Sahip, Kök Kısmı 1 Metre Derinlikte Olan, Genellikle Su Kenarlarında Yetişen, Atkuyruğugiller Familyasından Çok Yıllık Şifalı Bir Otsu Bitkidir. Geçmişi Antik Yunan Ve Roma'ya Dayanan Ot Ayrıca Çam Otu, Zemberek Otu, Kuş Kuyruğu, Tilki Kuyruğu Ve Kırkboğum İsimleri İle De Bilinir. Mayıs Ve Haziran Aylarında Beliren Kırkkilit  Otu Ülkenin Hemen Her Yöresinde, Yol Kenarlarında, Tarlalarda, Bahçelerde Yetişebildiği Gibi Kendine Özgü Yeşil Rengiyle De Kolayca Tanınabilir.

Kırkkilit Otu Çayı
Kırkkilit Diğer Adı İle At Kuyruğu Otu Çoğunlukla Çay Şeklinde Tüketilir. Bu Çay Kurutulmuş Otun Sıcak Suda Demlenmesi İle Yapılır. O Yüzden Hazırlaması Da Oldukça Basittir.

Kırkkilit Otu Türkiyede Nerede Yetişir?
Kırkkilit Otunun Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Kırkkilit ...
Kırkkilit Otunun Bir Diğer Adı Da Atkuyruğu Otudur. Farklı Yörelerde Zemberek Otu, Çamotu Ve Kuş Kuyruğu Gibi İsimlerle De Bilinir. Sulak Ortamı Sever Ve Ülkemizin Hemen Hemen Her Bölgesinde Bulunur

At Kuyruğu Otu Türkiye'de Nerede Yetişir?
Atkuyruğu Nedir? Faydaları Nelerdir? - Bitki Ansiklopedisi
Botanik Bilgi : Kumlu Ve Balçıklı Toprakları Sever. Su Kenarları, Sulak Çayırlar Ve Orman Açıklarında Yetişir. Türkiye'de 7 Kadar Türü Bulunmaktadır.

Kırkkilit Otu Hangi Mevsimde Çıkar?
Kırk Kilit Otu Hangi Mevsimde Olur? Kırk Kilit Otu Mayıs Ve Haziran Aylarında Meyveleri Toplanabilecek Duruma Gelir. Bu Nedenle Yaz Ayları Henüz Bitmeden Mutlaka Meyvesi Toplanmalıdır. Kırk Kilit Otunda Sonbahar Mevsiminde Çeşitli Rahatsızlıklar Görülebilir.

Kırk Kilit Otu Nerelerde Bulunur?
 Kırkkilit Otu Olarak Da Bilinir. Sulak Çayırlar Ve Su Kıyılarında Yetişen, Çok Yıllık Ve Otsu Bitkilerdir.

At Kuyruğu Otunun Diğer Adı Nedir?
At Kuyruğu Otu, Türkiye'nin Pek Çok Bölgesinde Yetişme İmkanı Olan Şifalı Bir Bitkidir. Aktarlarda Kuru Şekilde Bulunan Bu Ot, Çeşitli Şekillerde Kullanılmaktadır. Kırkkilit Otu, Zemberek Otu, Kırkboğum, Tilki Kuyruğu Ve Çam Otu Adıyla Bilinir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDU3NDYzMjQ5Mg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323886

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.