Kırmızı Kantaron Otu 4 Kg lık Paket

Fiyat:
1.560,00 TL
Diğer İsimleri : Sarı Kantaron, Binbirdelikotu, Kılıçotu, Kanotu,  Hypericum Perforatum, Centaury 

Botanik Bilgi : Çentiyangillerden, Bir Veya Iki Yıllık Otsu Bir Bitkidir. 30 - 80 Cm Yükseklikte, Tüysüzdür.Yarıya Kadar Tek Gövde Dik, Dört Köşeli, Tüysüz, Yarıdan Sonra Oldukça Çok Sık Çatallıdır. Alt Yaprakları Yere Yapışık, Rozet Şeklinde, Gövde Yaprakları Uzun Bir Yumurta Şeklinde, Ucu Sivri, Gövdeye Oturmuş Iki Adet Karşılıklı Bir Sonraki Ile Çapraz, Kenarları Hafif Kalkık Ve En Üstteki Yaprakları Ise Mızrak Şeklindedir. Çiçekleri Dallarının Ucunda, 5 Parçalı, Parlak Sari Renkli Ve Kenarları Siyah Tüylüdür. Boyları 8 - 15 Mm Arasındadır.Yapraklar ışığa Karşı Tutulduğunda Parlak Noktacıklar Halinde Yağ Guddeleri Görülür. Binbirdelik Ismi De Buradan Gelmektedir.

Kırmızı Kantaron Nerede Yetişir
Kantaron Çiçeği Nerede Yetişir? Kantaron Çiçeği Ülkemiz De Hemen Hemen Her Yerde Yetişmekte Olan Bir Bitkidir. Kolay Yetişen Bir Bitki Olduğu Için Herkes Tarafından Yetiştirilebilir. Kuzey Afrika, Batı Asya Ve Avrupa Da Yetişmekte Olan Bir Bitkidir.

Kantaron Çiçeği Nerede Yetişir?

Kantaron Çiçeği Ülkemiz De Hemen Hemen Her Yerde Yetişmekte Olan Bir Bitkidir. Kolay Yetişen Bir Bitki Olduğu Için Herkes Tarafından Yetiştirilebilir. Kuzey Afrika, Batı Asya Ve Avrupa Da Yetişmekte Olan Bir Bitkidir. Ülkemizde De Birçok Yerde Yetişmektedir. Hem Dünyada Hem De Ülkemiz De Oldukça Fazla Tercih Edilen Ve Kullanılmakta Olan Şifalı Bir Bitki Olarak Dikkat Çekmektedir. Kullanılma Oranı Da Giderek Yükselmekte Olan Sarı Kantaron Çiçeği Birçok Kişinin Tercih Ederek Kullandığı Bir Bitkidir.

Kantaron Çiçeği Türkiye De Nerede Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kantaron Çiçeği Türkiye De Özellikle Yabani Olarak Yetişmekte Olan Bir Bitki Olarak Dikkat Çekmektedir. Kantaron Çiçeğini Taze Olarak Kullanmak Da Önemli Olduğu Için Evlerde Ve Bahçelerde De Kantaron Çiçeği Yetiştiriciliği Yapılabilmektedir. Özellikle Muğla Şehrinde Çok Yaygın Bir Şekilde Sarı Kantaron Çiçeği Yetiştiriciliği Yapılmaktadır. İstenilen Hemen Hemen Bütün Şehirlerde De Yetiştirilmesi Mümkün Olan Bir Bitkidir.

Kantaron Çiçeği En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Yetiştirilir?

Kantaron Çiçeği, Ülkemizde Özellikle De Ege Bölgesinde Yaygın Olarak Yetiştirilmekte Olan Bir Bitkidir. Hem Sarı Kantaron Çiçeği Yağı Üretiminde Hem De Bitki Çayı Olarak Çok Fazla Tercih Edildiği Için Üretimine De Son Zamanlarda Oldukça Önem Verilmeye Başlanmıştır. Kantaron Çiçeği Yabani Bir Bitki Olduğu Için Kendi Kendine Yetişebilme Özelliğine Sahip Bir Bitkidir.

Kantaron Çiçeği Nasıl Yetişir?


Kantaron Çiçeği, Ülkemiz De Doğada Yabani Olarak Yetişmekte Olan Bir Bitkidir. Ancak Kantaron Çiçeğinin Tohumları Da Satılmaktadır. İsteyen Kişiler Bahçelerinde Hatta Evlerindeki Saksılarında Bile Kantaron Çiçeği Yetiştirebilir. Şifalı Bitkiler Arasında Yer Alan Kantaron Çiçeği Oldukça Kolay Bir Şekilde Yetişir. Taze Bir Şekilde Faydalanmak Isteyen Kişiler Genel Olarak Kurutulmuş Kantaron Çiçeği Almak Yerine Kendileri Yetiştirmeyi Tercih Etmektedir.
Diğer Özellikler
Stok KoduyMDcwNDI0MDA5Mw
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322623

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.