Limonlu Melisa Yaprağı Melisa Otu 250 Gr lık Paket

Fiyat:
120,00 TL
Melisa Nedir
Oğul Otu Ya Da Melissa, Nane'nin Familyasındaki Bir Bitki Cinsi'dir. Dört Ya Da Daha Fazla Tür Akdeniz Bölgesi'nden Batı Malezya'ya Dağılmıştır. Bu Cinsin En Bilinen Türü Limon Balsamı'dir. Asya Ve Avrupa Kökenli Olmasına Karşın Dünya'nın Birçok Yerinde Yetişmektedir

Melisa Bitkisinin Diğer Adı Nedir?
Genellikle "Limon Balsamı" Veya "Arı Otu" Olarak Da Bilinen Melisa, Adını Yunanca "Melissa" Kelimesinden Alır, Bu Da "Arı" Anlamına Gelir. Melisa Bitkisi, Genellikle 30 İla 90 Cm Arasında Boylanabilen, Tüylü Ve Oval Şekilli Yapraklara Sahiptir.

Oğul Otu İle Melisa Aynı Mı?
Melisa, Nane Balsamı, Limon Otu Veya Kovan Otu Olarak Da Bilinen Oğul Otu Birçok Hastalığa Ve Rahatsızlığa İyi Gelen Şifalı Bir Ottur. Bilimsel İsmi “Melissa Officinalis” Olduğu İçin Yaygın Olarak Melisa Olarak Bilinmektedir.

Melisa Nerede Yetişir
Bir Akdeniz Bitkisi Olan Ve Ülkemizde De Akdeniz İkliminin Hakim Olduğu Bölgelerde Yetişen Çok Yıllık Otsu Bir Bitki Olan Melisa Otu; Antioksidan, Antiviral Ve Antimikrobiyal Özelliklere Sahiptir.

Melisa Çiçeği Hangi Ortamda Yetişir?
Melisa Çiçeği Hangi İklimde Büyür? Melisa Çiçeğinin İklimi Tropikal İklimdir. Sıcak Ortamları Seven Bu Bitkinin Soğuk Yerlerde Bakılması Tavsiye Edilmese De Dayanıklı Olduğu İçin Soğuğa Bir Süre Direnç Gösterebilir.

Melisa Otu En Çok Nerede Yetişir?
Melissa Officinalis 
Melissa Officinalis (Limon Otu, Limon Melisa Otu), Orta Avrupa Ve Akdeniz Bölgelerinde Yetişen Nane Türü Bir Bitkidir.Melisa Çiçeği İç Anadolu'da Yetişir Mi?
Melisa Otu, Akdeniz Ve Batı Asya'ya Kökenli Nanegiller Ailesine Mensup Bir Bitkidir. Melisa Bir Akdeniz Bitkisidir. Ülkemizde De Akdeniz İkliminin Hüküm Sürdüğü Bölgelerde Yetişen Çok Yıllık Otsu Bir Bitkidir.

Melisa Otu İle Limon Otu Aynı Mı?
Melisa Çayı Faydaları Ve Melisa Çayı Nasıl Demlenir ...
Hafif Ekşimsi Bir Tada Sahip Olan Melisa Bitkisi, Limon Otu İle Karıştırılmamalıdır. Limon Otu, Çalı Şeklinde, Yaprakları Uzun Ve Sert Bir Yapıya Sahiptir. Gerçek Melisa İse Otsu Bir Bitkidir Ve Yaprakları İnce Dokuludur.

Melisa Nasıl Bir Bitkidir?
Literatürdeki Adı ‘Melissa Officinalis L.’ Olan Melisa Otu, Batı Asya, Kuzey Afrika Ve Avrupa’nın Bazı Bölgelerinde Doğal Olarak Yetişmektedir. Melisa Otu, Akdeniz Ve Batı Asya’ya Kökenli Nanegiller Ailesine Mensup Bir Bitkidir. Melisa Bir Akdeniz Bitkisidir. Ülkemizde De Akdeniz İkliminin Hüküm Sürdüğü Bölgelerde Yetişen Çok Yıllık Otsu Bir Bitkidir. Dioscorides, İbn-İ Sina, Paracelsus Ve John Evelyn Tarafından Çeşitli Hastalıkların Tedavisinde Bitkisel İlaç Olarak Kullanılmıştır. Günümüzde İse Özellikle Yatıştırıcı, Midevi, Gaz Söktürücü, Terletici Ve Antiseptik Etkilerinden Dolayı Sıkça Kullanılmaktadır. Anadolu’da İlk Çağlardan Beri Arıları Zararlı Haşarattan Koruyarak Çoğalmaları İçin Kovanların Arkasına Konulmaktadır. Arıcılıkta Oğul Atmak Terimi Nedeniyle Melisa Bitkisi ‘Oğul Otu’ Olarak Da Bilinmektedir. Şifalı Bir Bitki Olan Melisa Otu; Antioksidan, Antiviral Ve Antimikrobiyal Özelliklere Sahiptir. Taze, Kurutulmuş Ve Yağ Formları Olan Melisanın Yaprakları Ve Çiçekleri Tamamlayıcı Tıpta Da Kullanılmaktadır. Kovan Otu Ya Da Limon Nanesi Gibi Farklı İsimlerle Bilinen Melisa Bitkisinin Yapraklarından Bitki Çayı Da Yapılmaktadır. Sade Ya Da Limonla Birlikte İçilebilen Melisa Çayı İse Son Derece Faydalı İçecekler Arasında Gösterilmektedir.

Melisa Bitkisi Nerede Yetişir?
Ülkemizde Akdeniz İkliminin Etkilediği Ovalarda Ve Dağlarda (1000 Metre Yüksekliğe Kadar) Yetişebilen Bir Bitkidir. Melisa Bitkisinin Yaprakları Sapıyla Birlikte Sökülerek Yaz Aylarında Toplanmaktadır. Bitkinin Tam Çiçeklenmesinden Önce (Mayıs Haziran Ayları Arasında) Sapları Salkımın Yaklaşık 10 Santimetre Altından Keserek Hasat Edilmektedir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDU3MTYzNTY5Mw
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323895

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.