Meyveli Kuş Lokumu 500 Gr lık Paket

Fiyat:
80,00 TL
Kuş Lokumu Ne Demek?
Açıkel Kuş Lokumu 180 G - Migros
Kuş Lokumları, Sütlü Tatlıların Ve Pastaların Süslemesinde De Kullanılabilir. Kurabiye Hamurlarının İçine Veya Üstüne Koyulan Lokumlar Fırınlandığında Eriyerek Kurabiyeleri Aromalandırır. Yetişkinlerin Ve Çocukların Beğenisini Kazanan Lokumlar, Şeker Ve Nişastadan Yapılır.

Neden Kuş Lokumu Denir?
Lokum Osmanlı Sofrası İçin İlk Olark Persler İmparatorluğundan Osmanlıya Gelmiş, 15. Yüzyılda İlk Olarak İlaç Şeklinde Tüketilen Bir Tatlı Türüdür. Lokumun Osmanlıca Anlam Karşılığı Boğaz Kaynaklanmaktadır.

Kuş Lokumu, Türkiye’nin Ünlü Lezzetlerinden Biridir Ve Dünya Çapında Da Popüler Bir Tatlıdır. Kuş Lokumu, İnce Katı Bir Tatlıdır Ve Genellikle Pudra Şekeri İle Kaplıdır. Lezzet Yurdu Kuş Lokumu, Farklı Aromaları Olan Çeşitleri De Bulunmaktadır

Kuş Lokumu Tarihi
Kuş Lokumu, Türkiye’de Yapılan Ve Dünya Çapında Da Popüler Olan Bir Tatlıdır. Kuş Lokumunun Tarihçesi, Osmanlı Dönemine Dayanmaktadır. Osmanlı Döneminde, Şekerleme İşlemleri Sadece Padişahların Ve Zengin Ailelerin Evlerinde Yapılmakta Ve Bu Şekerlemeler, “Lokum” Olarak Adlandırılmaktaydı. Zaman İçinde, Lokum Çeşitleri De Çoğalmış Ve Farklı Aromaları Olan Lokumlar Yapılmaya Başlanmıştır.

Kuş Lokumu, Osmanlı Döneminde De Yapılmaktaydı Ancak O Dönemlerde, “Rahat-I Hulküm” Olarak Adlandırılmaktaydı. Lezzet Yurdu Kuş Lokumunun, Günümüzdeki Adını Alması İse, 19. Yüzyılda Gerçekleşmiştir. Bu Dönemde, Lokumların Üretiminde Kullanılan Malzemelerin Çeşitliliği Artmış Ve Farklı Aromaları Olan Lokumlar Da Yapılmaya Başlanmıştır. Bu Dönemde, Lokumların Üretiminde Kullanılan Malzemelerin Çeşitliliği Artmış Ve Farklı Aromaları Olan Lokumlar Da Yapılmaya Başlanmıştır. Lezzet Yurdu Bu Dönemde, İstanbul’da Bir Lokumcu Olan Bekir Efendi Tarafından Yapılan Lokumlar, “Kuş Lokumu” Olarak Adlandırılmıştır. Lezzet Yurdu Bu Ad, Lokumların Üretiminde Kullanılan Şamfıstığı Yağının, Kuşburnu Bölgesinden Temin Edildiği İçin Verilmiştir.

Kuş Lokumu, 19. Yüzyıldan İtibaren Türkiye’de Ve Dünya Çapında Da Popüler Hale Gelmiştir. Kuş Lokumu, Türkiye’nin Ünlü Lezzetlerinden Biri Olmuş Ve Dünya Çapında Da Tanınan Bir Tatlı Haline Gelmiştir. Günümüzde, Kuş Lokumu, Farklı Aromaları Olan Çeşitleriyle De Üretilerek Tüketilmektedir.
Diğer Özellikler
Stok KoduwMzE0NTAzNjU5Mg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323291

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.