Nursima Harnup Keçiboynuzu Özü 700 Gr

Fiyat:
220,00 TL
İndirimli Fiyat (%9,1) :
200,00 TL
Kazancınız 20,00 TL
Keçiboynuzu (Harnup) Nedir? 
Keçiboynuzu (harnup) Akdeniz bölgesi ülkelerin tipik doğal bitki örtüsünü oluşturan, sıcağa uyum sağlayan bir bitkidir. Keçiboynuzu ağacının kültür tarımı yapılmamaktadır. Tamamen doğal bitki örtüsünün 5-6 asırdır varolan ağaçları olarak oluşmuştur. Ağacın meyvesi keçinin boynuzuna benzediği için bu adı almıştır. Bu bitki, Roma döneminden günümüze gelmiş harnup (keçiboynuzu) çiçeklerinden ötürü Anadolu’da harnup olarak da bilinir. Ağacın meyvesi hem insanların tüketebileceği gıda türlerinde hem de hayvan yeminde kullanılır. Uzun ömürlü bir ağaç türü olan keçiboynuzundan, keçiboynuzu pekmezi, keçiboynuzu özü, keçiboynuzu unu, keçiboynuzu balı olarak yararlanmaktayız.

Keçiboynuzu Özü Nedir
Keçiboynuzu Özü İse Bu Meyvenin Çeşitli İşlemlerden Geçirilerek Sıvı Ve Konsantre Durumuna Getirilmiş Halidir. Sadece Keçiboynuzu Kullanılarak Ve Yüksek Sıcaklıklara Maruz Kalmadan Tamamen Steril Ortamlarda Üretilir. 
Keçiboynuzu Özü
Keçiboynuzu Özü, Pekmezden Farklı Olarak Meyvenin Çekirdeği İle Birlikte Sıkılması İle Üretilir. Pekmeze Göre Kıvamı Daha Yoğun, Tadı Daha Mayhoştur. Kullanım Alanı Ve Tüketimi Pekmeze Benzer Olsa Da Besleyiciliği Çok Daha Yüksektir.
Keçiboynuzu Pekmezi
Keçiboynuzu Pekmezi Beslenmede Uzun Yıllardır Kullanılan Geleneksel Bir Üründür.  Keçiboynuzu Pekmezi Üretimi İçin Genellikle Çekirdeği Çıkarılmış Keçiboynuzu Kırması Kullanılmaktadır. Keçiboynuzu Pekmezi Yapımında Olgun Ve Koyu Kahverengi Renkte Meyveler Tercih Edilir. Keçiboynuzu Özünü Mü Keçiboynuzu Pekmezini Mi Tercih Edelim?
Diğer Özellikler
Stok Kodu5ODUwNTE1NTU1Nw
MarkaNursima
Stok DurumuVar
8690770322730

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.