Papatya Kurusu 1 Kg lık Paket

Fiyat:
300,00 TL
İndirimli Fiyat (%6,7) :
280,00 TL
Kazancınız 20,00 TL
Papatya Türkiyede Nerede Yetişir?
Papatya Çiçeği Ilıman İklimlerde Yetişmekte Olup Doğada Genellikle Nisan Ve Mayıs Aylarında Görülür. En Fazla Akdeniz Bölgesi'nde Bulunur. Papatya Çiçeğinin En Çok Beyaz Rengi Bilinir Ama Sarı Renkte Açanları Da Mevcuttur.
Papatya Nerede Yaşar?
Papatya Nerede Yetişir? Papatya, Batı Avrupa'ya Özgü Bir Bitki Olmasına Rağmen Farklı Coğrafyalarda Yetişebilen Bir Bitkidir. İyi Drene Edilmiş Kumlu Topraklarda Ve Tam Güneş Altında Büyümeyi Tercih Eder. Kısmi Gölgeyi De Tolere Edebilen Bitkinin Gelişimi İçin Çok Islak Olmayan Nemli Topraklar Kullanılır
Papatya Hangi İklimde Yetişir?
Papatya, Doğu Avrupa'nın İklimlerinden, Akdeniz Ülkelerinin Ilıman İklimine Ve Güney Afrika'nın Tropik İklimine Kadar, Her İklimde Yetişebilir. Gece Sıcaklığı -10 ° C'ye Kadar Dayanabilen Bir Bitkidir.
Papatya Hangi Ortamı Sever?
Papatya Çiçeği (Chamomillae Romanae) | İstanbul Çiçekleri
Papatya, Geçirgen Olduğu Sürece Her Türlü Toprakta Rahatlıkla Yetişir. Ilıman İklim Bitkisi Olan Papatya Güneş Işığı Alan Yerlerde Kolayca Yetişir. Papatyalar, Güneşi En Çok Seven Çiçek Türleri Arasındadır. Bu Sebeple Papatyaları Güneş Alan Veya Yarı Gölge Olan Aydınlık Ortamlarda Yetiştirmeniz Gerekir.
Papatya Kışa Dayanır Mı?
Papatya, Sıcağı Seven Bir Bitkidir. Bunun İçin Düzenli Olarak Güneş Işınlarıyla Temas Sağlaması Gerekir. Evde Yetiştiricilik Yapıldığında Eğer Kapalı Ortam Tercih Edilirse Veya Açık Ortamda Güneş Işığı Almayan Bir Alana Yerleştirilirse Çiçek Solabilir.
Papatya Hangi Ayda Olur?
Papatya Çiçeği: Bakımı, Özellikleri, Faydaları - Nefis Yemek ...
Papatya Ülkemize Özgü Bir Çiçektir. Ana Vatanı Türkiye'dir. Bu Bitki, İlkbahardan Haziran Ayının Sonuna Kadar Çiçek Açar.
Papatya Her Mevsim Olur Mu?
Papatya Hasadı Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır? - Wikifarmer
Papatya Çiçekleri İlkbahar Ve Sonbahar Arasında Açar, Ancak Çoğu Zaman Çiçekler İlkbahar Sonu Yaz Başlarına Kadar Açmış Olurlar.
Papatya Hangi Toprakta Yetişir?
PAPATYA BİTKİSİ VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Alman Papatyası Olan Matricaria Recutita 10-80 Cm Kadar Boylanabilen Yıllık Bir Bit- Kidir, Çoğunlukla Kumlu-Tınlı Toprakları Tercih Eder. Tuzlu Topraklara Karşı Toleransı Yük- Sektir. Bitkinin Yalnızca Toprağa Düz Bir Şekilde Nüfuz Eden İnce İğ Şeklindeki Köklere Sahiptir.
Papatya Nedir Kısa?
Papatya Nedir? - Papatya Türleri Nelerdir? | Strepsils Herbal
Papatya, Papatyagiller Familyasına Ait Uzun Saplı Ve Çiçekli Bir Bitkidir. Latince Adı Chamaemelum Olan Bu Bitki İklime Ve Toprak Tipine Bağlı Olarak 20 İla 60 Cm'ye Kadar Büyüyebilir. İnce Yapılı Ve Kahverengi Köklere Sahip Olan Papatyanın Yaprakları İse İğneli Ve Sivri Yapıdadır.
Sevgiliye Neden Papatya Denir?
Pek Çok Kültürde Yer Alan Papatya, Masumiyeti Ve Narinliği Temsil Eder. Hediye Olarak Beyaz Papatya Vermenin Anlamı İse, Saflık, Masumiyet, Sonsuz Sevgi Demektir. Öte Yandan Yeni Başlangıçları Ve Gerçek Aşkı Temsil Etmesinden Dolayı Papatya Armağan Edilir
Papatya Ne Anlatır?
Papatya Çiçeği (Chamomillae Romanae) | İstanbul Çiçekleri
Papatya Çiçeği Masumluğu, Temiz Kalpleri, Samimiyeti, Gösterişsizliği Ve Arkadaşlığı Anlatan Mis Kokulu Çiçek Türüdür. Sağlık Ve Bolluk Anlamlarını Da Taşımaktadır. Papatya Çiçeği Her Yerde Yetişir Ve Ülkemizde 50'den Fazla Papatya Çiçekleri Vardır.
Papatya Neden Özeldir?
Fakat Bir De Bunun Yanında Papatyanın Tek Başına, Özel Olarak Simgelediği Anlamlar Vardır. Bunlar Arasında Masumiyet, Saflık Ve Durgunluk Vardır. Aynı Zamanda Papatya, Temiz Kalbi Simgeleyen Bir Çiçektir. Bu Naif Görüntüsü İle Taşıdığı Anlamlar, Papatya Çiçeğini Tüm Kültürler İçin Vazgeçilemez Bir Hale Getirmektedir.
Papatya Nasıl Bir Çiçektir?
Papatya Çiçeğinin Özellikleri

Papatya İlkbahardan Haziran Ayının Sonuna Kadar Çiçek Açar. Papatya Çiçeğinin Boyu Yaklaşık Olarak 25 Cm Kadardır Ve Sapları Bulunmaz. Beyaz Renkli Yaprakları Vardır Ve Bu Yaprakları İnce, Parçalıdır. Çiçeğin Orta Kısmında İse Sarı Bir Yuvarlak Vardır.
Diğer Özellikler
Stok KoduwMjYxODk2NzY1MQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322482

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.