Sarı Ballıbaba Otu 500 Gr lık Paket

Fiyat:
225,00 TL
Diğer İsimleri :  Lamium Galeobdolon

Botanik Bilgi : Nemli Ormanlarda Ve Çukurlarda, Çalılıkların Arasında, Çitlerin Ve Duvarların Dibinde, Moloz Yığınlarında, Gölgeli Ve Nemli Bölgelerde Ve Isırgan Otunun Bulunduğu Yerlerde Yetişir. Nisan Ve Mayıs’ta Çiçeklenir. Çok Yıllık Köksapı, Dikine 50 Cm Uzunluğunda Filizler Çıkarır. Karşılıklı Olan Yaprakları, Isırgan Otunun Yapraklarına Benzer. Yaprakların Hemen Altındaki Küme Halindeki Çiçekler, Açık Ağızları Andırırlar. Sarı Ballıbaba Gibi, Beyaz Ballıbaba (Lamium Album) Da Seçkin Bir Şifalı Bitkidir. Mayıs’tan Ekim’e Kadar Çiçeklenir. Çiçekler, Yapraklardan Daha Çok Toplanır. Ballık Otu İsmiyle De Bilinir. Sarı Ballıbaba Bulunamadığında, Beyaz Ballıbaba Da Kullanılabilir.

Sarı Ballıbaba Otu Nerede Yetişir?
Ballı Baba Nedir
Latincede Adı “Lamium Album” Olarak Adlandırılan Ballıbaba, Ballıbabagiller Familyasındandır. Anavatanı Avrupa, Asya Ve Kuzey Afrika'dır. Ülkemizde Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Erzurum, Ağrı, Mersin Ve Hakkari İllerimizde Doğal Olarak Yetişir.

Ballıbaba Çiçeği Nasıl Bir Bitki?
Ballıbaba 
Ballıbabalar Verimli Topraklarda Yetişir Ve Soğuğa Oldukça Dayanıklıdır. Çiçek Renginde Düşük Işık Şiddeti Ve Ekim Dönemi Belirleyici Rol Oynar. Örneğin Eflatun Ve Beyaz Renkli Çiçekler İlkbaharda Dikilmeli Ve Işık İsteği Yüksek Tutulmalıdır. Sarı Çiçekli Türler Sonbaharda Tercihen Gölgeli Yerlere Dikilmelidir.

Ballıbaba Bitkisi Nasıl Olur?
Çiçeklenme, Türlerine Göre Mart-Nisan-Mayıs-Haziran Aylarında Gerçekleşir. Eflatun Çiçekli Ballıbaba (Lamium Purpureum L.), Bir Yıllık, Mart-Mayıs Aylarında Çiçeklenen, 10-40 Cm Boylanan Bir Bitkidir. Çiçeklerinin Taç Yapraklarının Dip Kısmında Tatlı Bir Sıvı Mevcuttur.

Ballı Baba Çiçeği Nedir?
Lamium Purpureum (Eflatun Çiçekli Ballıbaba), Lamiaceae (Ballıbabagiller) Familyasından Nemli Ve Verimli Topraklarda Yetişen Kırmızı-Eflatun Çiçekli Bir Yıllık Bir Ballıbaba Türü. Halk Ağzında Kırmızı Isırgan Olarak Da Adlandırılır.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDIzMjkzOTk1NA
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323931

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.