Sarı Kantaron Otu Demetli

Fiyat:
40,00 TL
Diğer İsimleri : Sarı Kantaron, Binbirdelikotu, Kılıçotu, Kanotu,  Hypericum Perforatum, Centaury 

 

Botanik Bilgi : Çentiyangillerden, Bir Veya İki Yıllık Otsu Bir Bitkidir. 30 - 80 Cm Yükseklikte, Tüysüzdür.Yarıya Kadar Tek Gövde Dik, Dört Köşeli, Tüysüz, Yarıdan Sonra Oldukça Çok Sık Çatallıdır. Alt Yaprakları Yere Yapışık, Rozet Şeklinde, Gövde Yaprakları Uzun Bir Yumurta Şeklinde, Ucu Sivri, Gövdeye Oturmuş İki Adet Karşılıklı Bir Sonraki İle Çapraz, Kenarları Hafif Kalkık Ve En Üstteki Yaprakları İse Mızrak Şeklindedir. Çiçekleri Dallarının Ucunda, 5 Parçalı, Parlak Sari Renkli Ve Kenarları Siyah Tüylüdür. Boyları 8 - 15 Mm Arasındadır.Yapraklar Işığa Karşı Tutulduğunda Parlak Noktacıklar Halinde Yağ Guddeleri Görülür. Binbirdelik İsmi De Buradan Gelmektedir.

BU ÜRÜNÜMÜZ 95-120 GR ARASI GELMEKTEDİR.

Sarı Kantaron Nerede Yetişir?
Türkiye’de 96, Dünyada 400 Ve Avrupa’da 10 Türü Olan Sarı Kantaron; Asya, Avrupa, Avustralya Ve Amerika Kıtasının Bir Bölümünde Yetişmektedir. Türkiye’de İse Başta Ege Bölgesi Ve Akdeniz Olmak Üzere İç Bölgelerde De Yetişmektedir. Dünyadaki Sarı Kantaron Türünün 46’sı Yetiştiği Bölgenin İklimsel Veya Bölgenin Yapısına Göre Şekillenmiştir. Yani Endemik Olan Sarı Kantaron, Batı Avrupa, Asya Ve Kuzey Afrika’da Kendiliğinden Yetişebilmektedir. Sarı Kantaron Bitkisi Dünyanın Ilıman Ve Tropikal Bölgelerindeki Yol Kenarlarında, Akarsu Kenarlarında, Kalkerli Arazilerde, Ormanlarda, Bataklık Ve Sahillerde, Kayalık Bölgeler İle Ekim Yapılmamış Arazilerde Kendiliğinden Yetişmektedir.

Sarı Kantaron Çiçeği Hangi Mevsimde Yetişir?
Latince İsmi Hypericum Perforatum Olan Sarı Kantaron Bitkisi, İlkbahar Ve Yaz Dönemlerinde Çiçek Açan, 30-80 Cm Uzunluğunda, Sarı Renkli, Yabani Bir Bitkidir.

Sarı Kantaron Nasıl Bulunur?
Kurak Yerlerde, Bağlar Ve Yol Kenarlarında Bulunur. Avrupa, Kuzey Afrika, Sibirya, Asya, İran Ve Kıbrıs'ta Da Bulunmaktadır (2;3). Bitki Dünyanın Birçok Yerinde Yetişmekte Ve Son Yıllarda Artan Talep Nedeniyle Avrupa, Amerika, Avustralya Ve Çin'de Bitkinin Tarımı Yapılmaktadır

Sarı Kantaron Ve Kırmızı Kantaron Arasındaki Fark Nedir?
Temelde Aynı Kantaron Bitkisinden Elde Edilen Bu Yağların Farkı Kırmızı Kantaron Yağının Taze Bitkilerden, Sarı Kantaron Yağının İse Kurutulmuş Bitkilerden Elde Edilmiş Olmasıdır. Aynı Bitkiden Elde Edilmiş Olması Nedeniyle Sarı Kantaron Yağı Faydaları İle Kırmızı Kantaron Yağı Faydaları Hemen Hemen Benzerdir.

Kaç Çeşit Sarı Kantaron Var?
Kökeni Asya, Avrupa, Avustralya Ve ABD'nin Bir Bölümü Olan Hypericum Cinsinin Yeryüzünde 400, Avrupa'da 10, Türkiye'de De 96 Türü Bulunmaktadır. Ülkemizin Başta Akdeniz Ve Ege Bölgesi Olmak Üzere Hemen Hemen Her Bölgesinde Yetişen Bu Bitki Türlerinin 46'sı Endemiktir.

Sarı Kantaron Çiçeği Yenir Mi?
Sarı Kantaron Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları Ve Zararları ...
Bu Görünümü Nedeniyle Ona Halk Arasında Binbirdelik Otu Da Denir. Farklı İklimlere Uyum Sağlayan Bitki, Dünyanın Her Yerinde Genellikle De Yeşilliğin Bol Olduğu Bayır, Yayla, Köy Ve Küçük Tepelerde Kendiliğinden Yetişir. Sarı Kantaronun Hem Çiçekleri Hem De Kökleri Şifalıdır. Kabuklarından Da Faydalanılır.

Kaç Çeşit Kantaron Çiçeği Var?
Yetiştiği Bölge Ve Boyut Farklılığına Göre Yaklaşık 40 Farklı Çeşit Kantaron Bitkisi Bulunur Ve Küçük, Yıllık Bir Bitkidir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNTQ0MTMzNjMwNQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322655

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.