Sarımsak Tozu Toz 4 Kg lık Paket

Fiyat:
960,00 TL
Sarımsak Tozu Ne İşe Yarar?
Et Tavuk, Balık, Çiğköfte Ve Köfte Harçlarında Kullanılabilir, Makarna, Mantı Ve Erişte Hamuruna Katkı Olarak Yada Ürünün İçerisinde Kullanılabilir, Mezelerde, Soslarda, Çeşnilerde Kullanılır, Kısacası Sarımsak Kullandığınız Her Yerde Aroma Ve Tat Vermek Amacıyla Kullanabilirsiniz.

Sarımsak Tozu İle Sarımsak Aynı Mı?
Sarımsak Tozu Da Aynı Sarımsaklardan Yapılır.

Sarımsak Tozu Nerede Var?
Sarımsak Tozu Fiyatları | En Ucuzu Akakçe
“Sarımsak Tozu Nerede Satılır?” Sorusu İse Tüketiciler Tarafından Merak Edilir. Toz Sarımsak Ürünleri Market, Aktar Ya Da Organik Üretimde Bulunan Online Satış Mağazaları Aracılığıyla Temin Edilebilir.

Sarımsak Granül Mü Sarımsak Tozu Mu?
Soğan Granül Nedir?
1 Çay Kaşığı Sarımsak Tozu 2 Çay Kaşığı Granül Sarımsağa Eşittir. Granül Sarımsakta Az Da Olsa Kalori Bulunurken Toz Sarımsakta Kalori Bulunmaz. Granül Sarımsak Sıvılarla Daha İyi Birleştiği İçin Salata Sosları, Diğer Soslar Ve Çorbalar İçin Daha Uygundur. Ayrıca Taze Sarımsağa Alternatif Olarak Da Tercih Edilebilir.

Sarımsak Tozu Sarımsak Yerine Kullanılır Mı?
Sarımsak Tozu, Kolayca Erir Ve Yemeklerde Sarımsağın Tadını Verir. Ayrıca Sarımsak Tozu, Taze Sarımsağın Yerine Kullanılabilir.

Sarımsak Tozu Nasil Yenir?
Yemeklere, Salatalara, Mezelere Ve Çorbalara Katılabilen Sarımsak Toz Halinde De Kullanılabilmektedir. Ayrıca Sarımsağı Yağı Ve Tozu Da Kullanılır. Taze Olarak Günde 2 Diş, Sarımsak Tozu Olarak İse Günde 1200 Miligram Olarak Kullanmak Oldukça Sağlıklıdır. Sarımsak Tozunu Ölçülü Şekilde Kullanmak Oldukça Önemlidir.

Sarımsak Tozu Yoğurda Konur Mu?
SOĞAN VE SARIMSAK TOZU MANTI

Sarımsaklı Yoğurt Yaparken 1 Çay Kaşığı Kurusan Sarımsak Tozunu 3 Diş Sarımsak Yerine Kullanabilirsiniz. Hem Pratik Hem Doğal Hem De Sarımsak Ve Soğan Tanelerini Sevmeyenler İçin Pürüzsüz Bir Doku Oluşturur.

Sarımsak Tozu Hangi Yemeklere Konur?
Peki, Sarımsak Tozu Hangi Yemeklerde Kullanılır? Patates Yemekleri, Patates Salataları, Kereviz Salatası, Kereviz Yemeği, Çeşitli Et Yemeği Tarifleri Gibi Farklı Seçenekler Sarımsak Tozu Kullanımı İçin Uygundur. Kremalı Çorba Tarifleri, Tavuk Suyu Çorba Gibi Çeşitli Çorbalar Da Kuru Sarımsak İle Lezzetlendirilebilir.

Sarımsak Tozu Nerelerde Kullanılır
Sarımsak Tozu, Çiğ Sarımsağın Kurutulup Toz Haline Getirilmiş Hali Olarak Kullanılır. Sarımsak Tozu, Yemeklerde Sarımsağın Tat Ve Koku Verdiği Yerlerde Kullanılır. Özellikle Soslar, Et Yemekleri, Çorbalar Gibi Yemeklerde Sıklıkla Kullanılır. Sarımsak Tozu, Kolayca Erir Ve Yemeklerde Sarımsağın Tadını Verir.

Sarımsak Tozu Nasıl Yapılır? Nerede Kullanılır?
Sarımsak Tozu: Zahmetsiz, Uzun Ömürlü Lezzet
Köklü Geçmişi Ve Faydalarının Yanı Sıra Kendine Has Lezzeti İle Türk Mutfağının Vazgeçilmez Ögelerinden Biri Olan Sarımsak, Soğanlı Yapıya Sahip Bitkisel Bir Besindir. Vücudu Enfeksiyonlara Karşı Koruyan Antibiyotik Özelliği İle Ön Plana Çıkan Besin, Orta Asya Asıllıdır.

Birçok Kültürde Ve Uygarlıkta İlaç Olarak Kullanılan Sarımsak, 18. Yüzyılda Fransa’da Yaşanan Veba Hastalığını Önlemek Amacıyla Şarap İle Birlikte Kullanıldı. Birinci Dünya Savaşı’nda İse Kangren Olasılığını Önlemek Amacıyla Askerlere Verildi.

Salatalara, Çorbalara, Yemeklere, Mezelere Katılan Sarımsak Taze Olarak Tüketilebildiği Gibi Tozu, Yağı Ve Turşusu Kurularak Da Kullanılabilir. Taze Olarak Günde 2 Diş, Sarımsak Tozu Olarak Günde 1200 Miligram Ve Yağ Şeklinde İse 0,12 Mililitrenin Üzerinde Kullanılması Önerilir.

Sarımsak Tozu Nasıl Kullanılır Sorusuna Cevaben Ölçülü Ve Dikkatli Kullanılmasını Gerektiğinin Altını Çizmek Gerekir. Çünkü Toz Kurutulmuş Sarımsaktan Elde Edildiği İçin Normal Sarımsaktaki Göre Su Oranı Çok Azdır Ve Bu Da Yoğunluğun Çok Fazla Olduğu Anlamına Gelir.

Taze Sarımsağın Kurutulup Toz Haline Getirilmesi İle Meydana Getirilen Sarımsak Tozu Oldukça Lezzetlidir. Taze Sarımsak Normalde %80 Oranında Su İçerir. Kurutulma İşlemine Tabi Tutulan Sarımsakta Su Oranı Oldukça Düşer. 5 Kilogram Taze Sarımsaktan Yaklaşık 1 Kilogram Sarımsak Tozu Elde Edilir. İşlem Sırasında Su Buharlaşır Ve Sadece Sarımsak Özü Kalır. Bu Nedenle Sarımsak Tozu Aroma, Yağ, Protein, Vitamin, Karbonhidrat Ve Kalori Açısından Çok Zengindir.

Sarımsak Tozu Nerede Bulunur Derseniz Marketlerde, Aktarlarda Ve İnternette Paketli Olarak Satın Alabilirsiniz Ve İsterseniz Kendiniz De Sarımsak Tozu Yapabilirsiniz.

Sarımsak Tozu Nerede Kullanılır?
Yoğun Aromaya Sahip Olan Sarımsak Tozu, Hazır Gıda Sektöründe Yaygın Olarak Kullanılır.
Hazır Çorbalar, Şarküteri Ürünleri, Hazır Soslar, Hazır Yemekler, Fast Food Yemeklerinde Kullanım Kolaylığı Nedeniyle Sarımsak Tozu Tercih Edilir.
Evde Hazırlanan Yemeklerde Ve Çorbalarda Kullanılır.
Sarımsağın Kullanıldığı Tüm Alanlarda Sarımsak Tozu Da Kullanılabilir.
Bulgur Pilavı, Makarna Ve Salata Soslarına Sarımsak Sosu Eklenerek Muhteşem Lezzetler Elde Edilebilir.
Aroma Artırıcı Özelliğinin Yanı Sıra Kıvam Sağlayıcı Özelliğe De Sahip Olan Sarımsak Tozu Özelikle Sulu Yemeklerde Tercih Edilir.
Balık, Tavuk Ve Et Yemeklerinde Ve Çiğ Köfte Harçlarında Sevilerek Tüketilen Ürün, Sulu Köfte Ve Mangal İçin Hazırlanan Soslarda Da Kullanılır.
Endüstriyel Yemek Üretimi Yapan Büyük Firmalarda Kek, Kraker, Bisküvi Yapımında Kıvam Ve Aroma Arttırıcı Olarak Kullanılmasının Yanı Sıra Evcil Hayvan Yemlerinin İçinde De Yer Alır.

Sarımsak Tozu Kokar Mı?
Antibiyotik Özellikleri Nedeniyle Şifa Kaynağı Olarak Görülen Sarımsak Tozu, Binlerce Yıldır Tüm Dünyanın Ortak Kullandığı Besinlerden Biridir. Sarımsak Tozu İçeriğinde Yer Alan Alisin Maddesi Sarımsağın Kendine Özgü Aromasını Veren Maddedir.
Taze Sarımsaktan Daha Yoğun Bir Aromaya Sahip Olan Sarımsak Tozu Kullanıldığında Ağızda Kokuya Neden Olur.
Sarımsak Tozu Ağız Kokusu Yapar Mı Sorusunun Cevabı Ne Yazık Ki Evettir Ve Bu Nedenle Sarımsak Tozunu Kullanmak İstemeyenler Olabilir.
Tüketimini Bırakmak Yerini Kullandıktan Sonra Kokuyu Gideren Yöntemleri Uygulamak Daha Uygundur.
Sarımsak Kokusunu Önleyen Doğal Yöntemler Arasında Karbonat Gelmektedir. Sarımsak Tozu Kullandıktan Sonra Dişler Fırçalanır Ve Karbonatlı Su Kullanılarak Ağız Çalkalanır.

Sarımsak Tozu Nerede Satılır? 
En Az Taze Sarımsak Kadar Vücuda Yararlı Etkilere Sahip Olan Sarımsak Tozu, Kemik Ve Diş Sağlığın Korunmasından Menopoz Döneminde Görülen Rahatsızlıkların Önlenmesine Kadar Tüm Vücut Sağlığını Koruyucu Etki Gösterir.
Taze Sarımsak Hazırlanırken Ellerde Bıraktığı Kokusu Ve Zahmetli Kullanımı Nedeniyle Bazen Tercih Edilmeyebilir.
Daha Pratik Ve Kolay Kullanıma Sahip Olan Sarımsak Tozu Taze Sarımsak Tüketmek İstemeyenler Tarafından Tercih Edilir.
Hazır Gıda Sektörü İçin Endüstriyel Olarak Sarımsak Tozu Üretimi Yapılır.
Ayrıca Sarımsak Tozu Evde Doğal Yöntemlerle Hazırlanabildiği Gibi Satın Alarak Da Kullanılabilir.
Büyük Alışveriş Merkezlerinde, Organik Ürün Satışı Yapan Dükkanlarda, Aktarlarda Ve İnternet Üzerinden Bitkisel Ürün Satışı Yapan Firmalardan Online Sarımsak Tozu Satın Alınabilir.

Sarımsak Tozu Fiyat Olarak Uygundur.
Sarımsak Tozu Fiyatları Ürünün Markasına, Kalitesine Ve Miktarına Göre Farklılık Gösterir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNTU3OTczNjA1Ng
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322997

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.