Şekeroğlu Kaffka Menengiç Kahvesi 150 Gr Toz Poşet

Fiyat:
50,00 TL
Menengiç ağacı türkiye'nin güneydoğu anadolu, iç anadolu ve akdeniz bölgesinin dağlık kırsal kesimlerinde ekimi yapılmadan ekolojik olarak yetişir. Ülkemizin doğal bitki örtüsünün bir parçasıdır. Latincede pictacia perebinthus diye anılan menengic; yörelere göre çitlembik, çıtlık, çedene, çitemik, bittim gibi farklı isimler almıştır. Menengiç kahvesi bu ağacın meyvesinden üretilmektedir. Menengic kahvesinin içinde kimyasal madde yoktur  doğaldır. Kahveyi kullanmadan önce iyice karıştırınız...
HAZIRLANIŞI: Her büyük boy kahve fincanı için süt veya su bir tatlı kaşığı melengiç kahvesini cezveye koyunuz. isteğe göre şeker ilave ederek kısık ateşte bir taşım kaynatınız, on saniye dinlendirip ve servis ediniz. pratik olarak’ ’sütlü türk kahvesi tarzında’ ’pişirilir. (tercihen yarım yağlı süt veya yağsız süttozu kullanınız) 


Menengiç Kahvesinin Farkı Ne?
Menengiç Kahvesinin Türk Kahvesinden Farkı Nedir? Menengiç Kahvesi, Türk Kahvesinden Daha Yumuşak Bir İçime Sahiptir. Türk Kahvesinden Farklı Olarak Antioksidan Ve Fenolik Bileşenler İçerir. Türk Kahvesi Kahve Çekirdeklerinden Yapılır Fakat Menengiç Kahvesi, Menengiç Meyvesinden Elde Edilir.

Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır?
Menengiç Kahvesinin Yapımı Türk Kahvesinin Yapımı İle Aynıdır. İlk Olarak Bir Cezve İçerisine Fincan Sayısına Bağlı Olarak Menengiç Kahvesi Ve Su Eklenir. Ardından Kısık Ateşte Pişirmeye Bırakılır. İlk Köpüğü Fincanlara Alındıktan Sonra Biraz Daha Kaynatılan Menengiç Kahvesi Son Olarak Fincanlara Dökülüp Servis Edilir
Menengiç Kahvesinin İçinde Ne Var?
Türk Kahvesine Olan Benzerliği İle Dikkat Çeken Menengiç Kahvesi Özellikle Kafeinle Sorunu Olanlar İçin Alternatif Bir İçecektir. Sakız Ağacıgiller Ailesinden Çalı Formunda Bir Fıstık Ağacı Olan Pistacia Terebinthusun Meyvesinin Kavrulmasıyla Elde Edilen Menengiç Kahvesi Elde Edilir.
Menengiç Kahvesi Suyla Mı Yapılır Sütle Mi?
1) Sütle Pişirilir, Kafein İçermez

Mercimek Büyüklüğündeki Meyvelerinin Özenle Kurutulması, Kavrulması Ve Öğütülmesiyle Elde Edilen Menengiç Kahvesinin En Önemli Özelliği Süt İle Birlikte Pişiriliyor Olmasıdır.

Menengiç Kahvesinin Tadı Nasıl?
Menengiç Ağacının Meyvesinden Yapılan Kahvenin Tadı Diğer Kahvelere Göre Daha Odunsu Ve Baharatlıdır. Bu Nedenle Kokusu Daha Yoğun Hissedilir. Her Ne Kadar Menengiç Kahvesinin İçine Başka Baharatlar Konulduğu Gibi Bir İzlenim Olsa Da Aslında Kavrulmuş Meyvenin Kendisi Aromatik Tatlar İçerir.

Menengiç Kahvesi Hangi Ülkeye Ait?
Tarihi. İçecek, Yüz Yılı Aşkın Bir Süredir Diyarbakır, Adıyaman, Mardin Ve Batman Gibi Bölgelerde Üretilmektedir. Kavrulmuş Ve Öğütülmüş Meyveler, 20. Yüzyılın Başlarından Beri Avrupa'ya Ve Dünyaya İhraç Edilmektedir.
ÖN ETİKETİ KAFFKA OLARAK DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLMEKTEDİR YİDENE ŞEKEROĞLUNUN ÜRÜNÜDÜR

 
Menengiç ağacı türkiye'nin güneydoğu anadolu, iç anadolu ve akdeniz bölgesinin dağlık kırsal kesimlerinde ekimi yapılmadan ekolojik olarak yetişir. Ülkemizin doğal bitki örtüsünün bir parçasıdır. Latincede pictacia perebinthus diye anılan menengic; yörelere göre çitlembik, çıtlık, çedene, çitemik, bittim gibi farklı isimler almıştır. Menengiç kahvesi bu ağacın meyvesinden üretilmektedir. Menengic kahvesinin içinde kimyasal madde yoktur  doğaldır. Kahveyi kullanmadan önce iyice karıştırınız...HAZIRLANIŞI: Her büyük boy kahve fincanı için süt veya su bir tatlı kaşığı melengiç kahvesini cezveye koyunuz. isteğe göre şeker ilave ederek kısık ateşte bir taşım kaynatınız, on saniye dinlendirip ve servis ediniz. pratik olarak’ ’sütlü türk kahvesi tarzında’ ’pişirilir. (tercihen yarım yağlı süt veya yağsız süttozu kullanınız)
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDEzNDI4OTc2OQ
MarkaKaffka
Stok DurumuVar
8690770322209

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.