Şerbetçi Otu Kurusu 100 Gr lık Paket

Fiyat:
36,00 TL
Şerbetçi Otu Nedir?
Diğer İsimleri : Ömerotu, Mayaotu, Haşişet-Ül-Dinar, Humulus Lupulus, Houblon Grimpant
Şerbetçi Otunun Botanik Bilgi : Kendirgiller Familyasından; Belli Mevsimde Kısmen Ölen, Çok Yıllık Tırmanıcı Bir Bitkidir. 7,5 M’ye Kadar Uzayabilir. Kırmızımsı Yeşil Renkli İnce Ve Sert Gövdesi, Neyi Bulursa Ona Sarılıp Uzar; Ama Yaz Sonunda Yapraklarıyla Birlikte Ölür. Ertesi Yıl Aynı Kökten Yeni Sürgünleri Çıkar. Asmanınkileri Andıran Yaprakları Uzun Saplı, 3-5 Parçalı, İri, Karşılıklı Dizili, Kenarları Dişli, Normal Yeşil Renkli Ve Kalp Biçiminde Olur. Yaz Sonunda Açan Kozalakçığa Benzeyen Sarımsı Yeşil Renkli Dişi Çiçek Tomurcuklan Olgunlaşınca İrileşir Ve Kâğıdımsı Bürgülere Dönüşür. Bitkinin Erkek Çiçekleri Ayrı Bitkide Açar. Şerbetçiotu Bitkisi Tohumuyla, Kökleri Bölünerek Ya Da Genç Sürgünleri  İlkbaharda Sökülüp Ayrı Yere Dikilerek Çoğaltılır
Şerbetçi Otunun Yetiştirildiği Yerler : Vatanının Doğu Akdeniz Ülkeleri Olduğu Tahmin Edilen Bitki, Bira Endüstrisi İçin Avrupa’da Geniş Ölçüde Tarımı Yapılan Bitki, Ülkemizde Aynı Amaçla Bilecik Ve Bursa Yörelerinde Üretilmekte, Ayrıca Kuzey Anadolu’da Kendi Kendine Doğada Yetişen Şerbetçiotu Örnekleri Seyrek De Olsa Görülmektedir.
Şerbetçi Otunun Toplanması - Saklanması : Eylül Ve Ekim Aylarında Toplanan Kozaklar Havadar Ve Kuru Yerlerde Kurutulduktan Sonra Kaldırılır. Şerbetçiot Pulcukları Daha Yoğun Reçine İçerdiğinden Bazen Sadece Bu Pulları Yapraklarından Ayrılarak Elenir Ve Kullanılır.
Diğer Özellikler
Stok Kodu5Nzg5ODEzMzk5Ng
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323966

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.