Sidr Yaprağı 500 Gr lık Paket

Fiyat:
200,00 TL
Sedir ağacının diğer adı nedir?
Sedir ağacı ya da daha çok bilinen adıyla katran ağacı kutsal olarak görülen ağaçlardan biridir. En azından eskiden öyleydi. Halk arasında katran ve çam ağacı için “Dağların kadısı katran, müftüsü çam” denir.

Yeşil sidir yaprağı nerede bulunur?
Asya Ülkeleri: Sidr yaprağı, Hindistan, Pakistan, Bangladeş ve diğer bazı Asya ülkelerinde doğal olarak yetişir. Bu bölgelerde yerel halk tarafından saç ve cilt bakımında kullanılır. Orta Doğu: Bazı Orta Doğu ülkelerinde de sidr yaprağı yetişebilir.

Sidir bitkisi nedir?
"Sidre ağacı, Arabistan kirazı olarak bilinen bir ağaç türüdür. Aynı zamanda cennetteki son ağaç olarak da tabir edilmektedir. Sidret'ül Münteha, yükselişteki son durakta yer alan ve cennetin girişinde bulunan ağaç olarak tabir edilmiştir.

Sidre ağacı Türkiye'de nerede yetişir?
528 yaşında sedir ağacı 
Genel olarak Akdeniz ikliminin hakim olduğu yerlerde, Anadolu'da batı, orta ve doğu Toroslar'da doğal olarak yayılış gösterir. Kuzeyde Erbaa ve Niksar çevrelerinde küçük ve izole halde bulunur. Boyları 40, çapları 3 metreye kadar ulaşan sedir ağaçları, gençken piramit görünüşlü olurlar.

Katran ağacının diğer adı nedir?
Toros sediri veya Katran ağacı (Cedrus libani), çamgiller (Pinaceae) familyasından Güney Anadolu Toroslarında yaygın görülen, ayrıca Kelkit ve Yeşilırmak vadilerinde kalıntı meşcereleri bulunan bir sedir türü.

Sedir Nedir özellikleri?
Sedir Nedir? Faydaları Nelerdir? 
Sedir, çamgiller familyasından gelmektedir. İğne yapraklı ağaç türlerindendir. İğne yaprakları üç köşeli olup dökülmez ve her zaman yeşil kalabilir. Çam ağacıyla benzer özellikler gösteren sedir ağacının kozalakları vardır.
Diğer Özellikler
Stok KoduxMDMxMDEwNzQ0MQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322911

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.