Toz Anason 1 Kg lık Paket

Fiyat:
350,00 TL
Anason Rezene Mi?
Rezene Ve Anason Arasındaki Fark Nedir?
Benzer Görünümlerine Rağmen Rezene Ve Anasonun Farklı Tatları Vardır. Rezene, Bir Meyan Kökü İpucu İle Tatlı, Narin Bir Tada Sahipken, Anason Daha Güçlü, Daha Belirgin Bir Meyan Kökü Aromasına Sahiptir. Her İki Bitki De Yapraklarından Veya Saplarından Daha Yoğun Bir Tada Sahip Olan Tohumları İçin Kullanılır.

Anason Hangi Yemeklerde Kullanilir?
Anason, Genellikle Bitki Çaylarında, Kokteyllerde, Çorbalarda, Et Yemeklerinde, Çorbalarda, Güveçlerde, Tavuk Yemeklerinde, Sütlü Tatlılarda, Kurabiyelerde, İçeceklerde Ve Şerbetlerde Aroma Verici Bir Baharat Olarak Kullanılır.

Anason Bitkisi Türkiye'de Nerede Yetişir?
Anason Türkiye'de Yoğun Olarak Burdur'da Yetişmektedir. Burdur'un Ardından En Çok Üretimi Yapılan İller;Denizli,Muğla Ve Antalya'dır.

Anason Ülkemizde Yetişir Mi?
Anason Ülkemizde Uzun Yıllardan Beri Tarımı Yapılan Bir Bitki Olup, Yurtiçi Tüketimi Yanında Dış Satımı Da Yapılan Bitkilerin Başında Gelmektedir. Türkiye Anason Üretim Ve İhracatında Dünyanın Önde Gelen Ülkeleri Arasındadır. Anason Meyvesi İçeriğindeki Uçucu Yağ İçin Üretilmektedir.

Anason Hangi İklimde Yetişir?
Anason Sıcak, Orta Nemli İklimden Hoşlanır. Çimlenme Ve Başlangıçtaki Gelişme Devresinde Rutubetli Havalardan Hoşlanmasına Karşın, Özellikle Çiçeklenme Döneminde Serin Ve Nemli Havalar Hastalıklara Neden Olmaktadır.

Anason En Çok Hangi İlimizde?
Anason Üretiminde Burdur'u, Denizli, Antalya Ve Afyonkarahisar Gibi, Burdur'a Sınırı Olan İller Takip Etmektedir (Tablo 2, Şekil 1). Bilhassa Denizli (%30) Ve Antalya (%15) Üretimdeki Paylarıyla, Burdur'dan Sonra Söz Sahibidirler.

Anason Karadenizde Yetişir Mi?
10. Anason (Pimpinella Anisum) Çok Eski Bir Kültür Bitkisi Olan Anason, Türkiye'de Ege, Akdeniz, Marmara Ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Üretilen Bitki, Koku Verici Olarak Kullanımının Yanında İlaç Sanayisinde Ve Bazı İçeceklerin Hazırlanmasında Kullanılıyor.
Diğer Özellikler
Stok KoduwMjk4NjAyNjI5OQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323014

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.