Tuzlu Kabuklu Fındık 2 Kg lık Paket

Fiyat:
770,00 TL
Fındık Nedir Kısa?
Ülkemizde Yoğun Olarak Karadeniz Bölgesinde Yetişmekte Olan Fındık Huşgiller Ailesinin ılıman Iklimleri Seven Üyesidir. Fındık Ağacının Meyvesi Sert Bir Kabuk Içerisindedir. Fındık Bol Miktarda Yararlı Yağlar Ve Nişasta Barındırır. Demir, Potasyum, Kalsiyum Ve Magnezyumun Yanı Sıra Çinko Bakımından Da Zengindir.

Fındık Neye Giriyor?
Fındık Yağı, Cilt Ve Saç Bakımında Da Besleyici Olarak Kullanılabilir. Yemek Ve Tatlılarda: Fındık, Çeşitli Yemek Ve Tatlılarda Kullanılabilir. Salatalara, Pilavlara, Makarnalara Veya Yemeklere Eklenebilir. Ayrıca Kekler, Kurabiyeler, Çikolatalar Ve Tatlılar Için De Harika Bir Lezzet Ve Dokuya Sahiptir

Fındık Ağaç Mı Çalı Mı?
Boyu En Fazla 5 Metre, Ortalama Boyu 3 Metre, Yazın Yapraklı Ve Kış Aylarında Yaprak Döken Bir Ağaçtır.

Fındık Adı Nereden Gelir?
Fındık Sözcüğü, Antik Çağda Karadeniz' In Adı Olan "Pont Exinus" Tan Türetilen "Pontik" Sözcüğünden Meydana Gelmiştir.

Fındığın Anavatanı Nere?
Yaratılış Kaynağı Çin Olmasına Karşın, Fındığın Anavatanı Olarak Türkiye'nin Karadeniz Kıyıları Gösterilmektedir. Çin Kaynaklarına Göre Fındığın, M.Ö 2838 Yılında Yetiştirildiği Ifade Edilmektedir. Fındık Bitkisi, Bitkiler Aleminin Fagales Takımı, Betulaceae Familyası, Corylus Cinsi Içinde Yer Almaktadır.

Dünyanın En Kaliteli Fındığı Nerede Yetişir?
Giresun Kalite Fındık, Tadı Ve Içerdiği Yağ Oranı Ile Dünyanın En Üstün Özellikli Fındığıdır. Giresun Fındığı, Giresun Ile Trabzon'un Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı Ve Akçaabat Ilçelerinde Yetişmektedir. Sahip Olmakta Ve Tat Bakımından Da Üstün Niteliktedir.

Fındık Ordu Mu Giresun Mu?
Ordu Fındığına Baktığımızda Daha Iri Ve Yağsız Bir Fındık Karşımıza Çıkarken Giresun Fındığı Ise Daha Küçük Ve Yağlıdır. Giresun Fındığında Bulunan Doymamış Yağ Asitleri Hem Çok Sağlıklı Hem De Oldukça Lezetli. Çikolata, Ezme Tatlı Vb. Gibi Ürünlerdeki Fındık Da Genelde Giresun Fındığıdır.

Fındığı Ile Ünlü Ilimiz Neresidir?
Türkiye'deki Fındık Üretiminin %60'ı Da Ordu, Rize, Giresun, Trabzon Ve Artvin'de Gerçekleşmektedir. Türkiye'de Fındık Üretiminin En Iyi Şekilde Gerçekleştiği Ve Sayının En Fazla Olduğu Il Ordu'dur. Dünyada Fındığın Anavatanı Ve Ilk Kez Yetiştiği Yerler Olarak Karadeniz Kıyıları Gösterilmektedir.

Fındık Nasıl Yerde Yetişir?
Ülkemizde En Iyi Karadeniz Bölgesinde Yetişir. Uygun Yetiştirme Alanları; Yıllık Ortalama Sıcaklığın 13°C - 16°C Olduğu, Kışın Sıcaklığın -8°C, -10°C'den Aşağı Düşmediği, Yazın Sıcaklığın 36°C, 37°C'yi Geçmediği, Yıllık Yağış Miktarının 750 Mm'nin Üzerinde Olduğu Ve Yağışın Aylara Dengeli Dağıldığı Yerlerdir.

En Iyi Fındık Hangi Ilde?
En Çok Giresun Ve Trabzon Illerinde Yetişir. Levant Kalite Fındık Ise Giresun Kalite Fındığa Göre Daha Az Yağ Içeren Fındıklardır. Bu Kalitedeki Fındıklar Ise Trabzon, Ordu, Samsun, Bolu, Sakarya, Zonguldak Ve Bartın Illerinde Üretimi Bulunmaktadır.

Doğuda Fındık Yetişir Mi?
Türkiye'de En Çok Fındık Nerede Yetişir? - Nefis Yemek Tarifleri
Özellikle De Giresun, Fındık Tarımıyla Ön Plana Çıkan Ilimizdir. Diğer Bölgelere De Değinecek Olursak; Şu Tabloyu Ifade Edebiliriz: Fındık Nerede Yetişir Sorusu Için Karadeniz'in Pek Çok Şehrini Sıralayabiliriz. Doğu Karadeniz Ve Batı Karadeniz, Fındık Üretimini Iyi Şekilde Gerçekleştirmekte

Marmara Bölgesinde Fındık Yetişir Mi?
Karadeniz Bölgesi'nin Tarım Ürünleri Arasında Başı Çeken Fındık, Güney Marmara'da Da Varlık Gösteriyor. Ege Bölgesi'nin Ardından, Ülkemizde Zeytin Yetiştirilen En Önemli Ikinci Bölge Olan Marmara'nın Özellikle Güney, Doğu Ve Trakya Kısımlarında Zeytin Yetiştiriciliği Yapılıyor.

Türkiye'de En Çok Fındık Nerede Yetişir?
Ordu 2,3 Milyon Da Ile En Fazla Fındık Üretim Alanına Sahip Ildir. Ordu'yu 1,2 Milyon Da Ile Giresun Ve 936 Bin Da Ile De Samsun Takip Etmektedir. Fındık Üretimi; Türkiye'de 2017 Yılı Itibariyle Fındık Üretim Miktarı 675 Bin Ton'dur. Türkiye'de Fındık Üretiminde Ordu 214 Bin Ton Ile Ilk Sırada Yer Almaktadır.
Diğer Özellikler
Stok Kodu4NDQxNDk0MjM1Mw
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322554

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.