Üzerlik Tohumu 500 Gr lık Paket

Fiyat:
125,00 TL
Diğer İsimleri : Nazarotu, Peganum African Rue, Peganum

Botanik Bilgi : Sedefotugiller Familyasından; 30-70 Cm Yükseklikte, Tüysüz, Parçalı Yapraklı, Sarımsı Beyaz Çiçekli Ve Acımsı Keskin Kokulu Bir Bitkidir. Keskin Kokuyu Veren Yağ Bezleri Yaprakların Dallarla Birleştiği Yerde Bulunur. Haziran Ayında Çiçek Açan Üzerlik Daha Sonra Tohuma Durur. Nohut Büyüklüğündeki Meyveleri Yeşilden Sarıya Dönüşür. Sonbahara Doğru Olgunlaşan Kapsüllerin Her Birinde 2-3 Mm Uzunlukta, Üçgen Piramit Biçiminde, Kahverengi-Siyah Renkte 21-22 Tohum Bulunur. “Peganum Harmana” Denilen Türü Orta Anadolu’da Bulunur. 

Yetiştirildiği Yerler : Afrika, Asya Ve Amerika’nın Sıcak Bölgelerinde Yetişir. Yurdumuzda İse Orta Anadolu’da Yetişir.

Üzerlik Tohumu Nedir?
Üzerlik Tohumu, İsmini Aldığı Üzerlik Bitkisinden Elde Ediliyor, Tohumlu Meyveleriyle Dikkat Çeken Üzerlik Bitkisi Çok Uzun Yıllardır Geleneksel/Bitkisel Bir Tedavi Olarak Değer Görüyor. Öyle Ki Kendisine 15. Yüzyıla Ait Tıp Kitaplarında Dahi Sıkça Rastlandığı Söyleniyor.

Sıcak İklimleri Seven Üzerlik Bitkisinden Elde Edilen Üzerlik Tohumları Genel Olarak Çay Şeklinde Tüketiliyor. Olumsuz Enerjilerden Arındırdığına İnananların Üzerlik Bitkisini Yakıp Dumanını Evin İçinde Gezdirdiği De Söyleniyor. Hatta Bu Yüzden Üzerlik Bitkisi Halk Arasında "Nazar Otu" Şeklinde De Anılıyor. Geçmişi Çok Eski Yüzyıllara Dayanan Üzerlik Bitkisi Ve Tohumu, Vücuda Olan Etkileriyle De Merak Uyandırıyor.

Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılır?
Üzerlik Tohumunun Bir Başka Kullanımı İse Olumsuz Enerjilerden Kurtulmak İsteyenlerin Tercih Ettiği Tütsü Yöntemi. Bu Yöntemi Mutlaka Kontrollü Bir Şekilde, Kendinize, Başkasına Ve Evinize Zarar Vermeden Yapmaya Özen Göstermeli, Dumanının Çok Yoğun Olmamasını Sağlamalısınız, Aman Diyelim

Üzerlik Otu Ne İşe Yarıyor?
Üzerlik Otu Nedir? Üzerlik Otu Faydaları Nelerdir?
Üzerlik Otu, Tüysüz Ve Çok Yıllık Bir Bitkidir. Genellikle Kuzey Yarım Kürede Yetişen Üzerlik Otu, Asya, Afrika Ve Amerika Gibi Sıcak Bölgelerde Yayılış Göstermektedir. Türkiye'de Doğal Olarak Bulunan Bir Bitkidir Ve Ankara, Kayseri, Erzincan, Konya Ve Niğde İllerinde Yetişmektedir.

Üzerlik Otu Türkiyede Nerede Yetişir?
Üzerlik Ülkemizde İstanbul Civarı, Ankara, Konya, Sivas, Niğde, Erzin- Can, Kayseri, Afyonkarahisar, Doğubeyazıt,5 Tarsus, Ve Urfa' Başta Olmak Üzere Bütün Orta Anadolu Steplerinde Rastlanan Bir Bitkidir.

Üzerlik Otu Yakmak Ne İşe Yarar?
Üzerlik Otu & Üzerlik Tohumu Fiyatları 
Pozitif Enerji Yayan Üzerlik Otu Tütsüleri

Tütsü Otu Kötü Enerji Kovucu Dumanı İle Halk Arasında Nazara Karşı Kullanılır. Tütsünün Çok Eski Zamanlardan Beri Bu Özelliği Öne Çıkar. Kendine Özel Kokusu İle Hoş Bir His Verir. Ortamda Kötü Koku Varsa Bunları Gidermeye De Yarar.

Üzerlik Otu Kaç Gün Yakılır?
40 Gün Boyunca Üzerlik Otu Yakarsanız;Aktardan Aldığınız Üzerlik Tohumunu Bir Tavaya Koyun İçine Bir Tutam Tuz Ekleyin Ve Ocakta Yakmaya Başlayın. Yanmaya Ve Duman Çıkmaya Başladığında Evin İçinde Gezdirebilirsiniz.

Üzerlik Otu Yakmak Nereden Gelir?
Bu Bitkiye Türkiye'de, Özellikle Orta Anadolu Ve Doğu Anadolu'da Sıklıkla Rastlanmaktadır. L. Peganum Harmala Iğdır'da Yetişen Üzerlik Otu. Türkiye'de, Eski İnanışa Göre Halk Arasında Nazardan Korunmak İçin Kurusunu Yakarak Çıkan Dumanı Nazardan Korumak İstedikleri Kişinin Üzerine Üflenir.

Nazara Karşı Evde Ne Yakılır?
Üzerlik Tütsüsü (Nazar Otu Tütsüsü Olarak Da Bilinmekte) Yüzyıllardır Anadolu'da Düğünlerde, Cenaze Törenlerinde, Kötü Bir Olaydan Hemen Sonra Veya İyi Bir Olaydan Sonra Yakılarak Kötü Enerjiyi Ve Nazarı Uzaklaştırmak İçin Kullanılıyor. Yakılan Ortamdaki Kötü Enerjiyi Dağıtıp Daha Çok Başarı Ve Sağlık Getirirmiş.

Üzerlik Otu Nazara İyi Gelir Mi?
Çörek Otu, Günlük, Kuru Karanfil Ve Üzerlik İse Nazara Karşı Yapılan Tütsüde Kullanılmaktadır. Ayrıca, Üzerlikten Yapılan Na- Zarlıklar Evlere De Asılmaktadır. Üzerlik Otu (Peganum Harmala) Yabani Kimyongiller (Zygophylla- Ceae) Familyasına Dahil Bir Bitkidir. Çiçekleri Beyaz Renktedir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNTY5ODU2MjA3MQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323094

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.