Yarpuz Otu Yarpuz Yaprağı Filiskin Otu 100 Gr lık Paket

Fiyat:
40,00 TL
Diğer İsimleri : Filiskin, Narpuz, Pülüskün, Yabani Nane,  Mentha Pulegium

Botanik Bilgi : Ballıbabagiller Familyasındandır. 10 -30 Cm. Boylanabilen, Çok Yıllık Dayanıklı Otsu Bitkidir. Diklemesine Veya Toprağın Üzerine Yatarak Gelişen İki Türü Vardır. Gövdesi Ve Yaprakları Tüylüdür. Yaprakları Kısa Saplı Olup, Oval Şekildedir. Yaprakları Çiçeğinin Hemen Altında Bulunur. Çiçekleri Morumsu Pembedir. Çiçek Ve Yaprakları Gövdeye Belli Aralıklarla Sıralanmıştır. Bitki, Döktüğü Minik Tohumlarıyla Çoğalır. Kuvvetli Kokusu Vardır. Antik Çağlardan Beri Akdeniz Bölgesinde Tanınan Ve Nitelikleri Bilinen Yarpuz, Bazı Yerlerde Pazarlarda Satılıp Nane Yerine Kullanılmaktadır.

Yetiştirildiği Yerler : Anadolu’nun Pek Çok Yöresinde Sulak Çayırlarda Ve Akarsu Kenarlarında Doğal Olarak Yetişir. En Fazla Akdeniz Bölgesinde Görülür.

Yarpuzun Diğer Adı Nedir?
Labiatae Familyasının Bir Üyesi Olan Mentha, Dünyanın Her Yerinde Bulunur, Mentha Pulegium L. İse Mentha Türlerinden Birisi Olup, Yaygın Adı Pennyroyal (Yarpuz, Filiskin) Olarak Da Bilinir

Yarpuz Mu Narpuz Mu?
NARPUZ OTU, Yabani Nane Olarak Da Bilinen Mis Gibi Bir Kokuya Sahip Hoş Aromalı Bir Bitkidir. Bu Hoş Aromalı, Şifalı Bitki Özellike Ege Ve Akdeniz Bölgesinde Neredeyse Her Yerde, Kolayca Kendiliğinden Yetişir. Su Nanesi, Filiskin, Pülüskün, Yarpuz İsimleriyle De Bilinir.

Yarpuz Otu Nerede Bulunur?
Yarpuz Otu Halk Arasında Yabani Nane Olarak Bilinen Güzel Bir Kokuya Sahip Aromalı Bitkiler Arasında Bulunmaktadır. Ege Ve Akdeniz Bölgesinde Doğal Ortamında Her Yerde Yetişebilen Bitki Diğer Bölgelerde De İlkbahar Ve Yaz Aylarında Kolaylıkla Yetişebilmektedir.
Diğer Özellikler
Stok KoduxNDIyNDQ4ODU5Mg
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323949

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.