Yerli Kırmızı Mercimek Yağlı 2 Kg lık Paket

Fiyat:
114,00 TL
Kırmızı Mercimek Ne Demektir?
Baklagiller Familyasından Beyaz Çiçekli Bir Bitki Olan Mercimek, Mevsimi Geldiğinde Ufak, Yeşil Ya Da Kırmızı, Yuvarlak Ve Yassıca Şekillerde Tohum Veren Bir Bitkidir. Mercimek, Yetişme Koşulları Bakımından Sıcak ılıman Iklim Koşullarının Hâkim Olduğu Bölgelerde Yetiştirilen Bir Besindir. Mercimek Yemeklik Baklagiller Içerisinde Kurağa, Sıcağa Ve Soğuğa En Dayanıklı Olan Gıda Maddesidir.

Ülkemizde Yaz Ayları, Çok Sıcak Ve Yağış Olmadığından Yazlık Mercimek Yetiştirilememektedir. Ülkemizde Kışlık Kırmızı Mercimek Üretimi Yapılmaktadır. Kırmızı Mercimek Ise Ülkemizde Kışlık Olarak Iklim Koşulları Bakımından Uygun Olan Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yetiştirilmektedir. Ülkemizde Kış Sofralarının Vazgeçilmez Besinlerinden Olan Kırmızı Mercimek, Lezzeti Ile Her Insanı Hayran Bırakan Bir Lezzete Sahiptir.

Yerli Mercimek Nerede Yetişir?
Ülkemizde Kırmızı Mercimek Yoğun Olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yetiştirilirken, Yeşil Mercimek Orta Anadolu Bölgesinde Yetiştirilmektedir. Ülkemiz Mercimek Üretiminin %87'sini Oluşturan Kırmızı Mercimek Üretiminin % 77'lik Kısmı Şanlıurfa, Mardin Ve Diyarbakır Illerinde Gerçekleştirilmektedir.

Yerli Mercimek Iyi Mi?
Güçlü Bitkisel Besinler Arasında Sayılabilecek Olan Mercimeğin Polifenoller Oranı Da Oldukça Yüksektir. Bir Fincan Pişirilmiş Mercimek, Günlük Lif Ihtiyacımızın Üçte Birini Oluşturur. Yeşil Mercimek Diğer Mercimek Çeşitlerin Göre Daha Sağlıklı Olarak Bilinmektedir.

En Iyi Mercimek Nerenin?
Hemen Ardından Diyarbakır Ve Sonrasında Da Mardin Çok Büyük Alanlarda Ekim Yapmaktadır. Genel Anlamda Da Türkiye'de Kırmızı Mercimek Denildiğinde En Iyi Yetiştirme Bölgesi Olarak Gerekli Koşulların Sağlanabildiği Her Bölge Gösterilebilir.

En Sağlıklı Mercimek Hangisi?
Mutfakların En Sevilen Baklagil Çeşitleri Arasında Yer Alan Yeşil Mercimek, Kalorisinin Düşük Olması Ile De Diyet Listelerinde Kendisine Yer Edinir. Yeşil Mercimek Yemeğinin Bebeklere De Birçok Faydası Olduğu Bilinir. Vitamin Ve Lif Deposu Olan Yeşil Mercimek, Bağışıklık Sisteminin Güçlenmesine Katkı Sağlar

Mercimeğin Anavatanı Neresidir?
Kırmızı Mercimek Faydaları Ve Besin Değeri - Nefis Yemek ...
Ana Vatanı Asya Olan Kırmızı Mercimek Yetiştiriciliği Daha Çok Kanada, Hindistan, Abd, Avusturya Gibi Ülkelerde Müsait Olması Ile Bilinirken, Türkiye'de Daha Çok Güneydoğu Anadolu Ve İç Anadolu Bölgesinde Yetiştiği Bilinir.

Mercimek Neden Yıkanmalı?
Lokanta Usulü Tam Kıvamında Mercimek Çorbası Yapmanın Püf Noktaları Mercimeklerin Pişerken Köpürmemesi Için Bol Suda Mercimekleri Ovarak Yıkıyorlar. "Ovarak" Kısmı Burada Önemli. Çünkü Mercimeği Suya Bırakmak Aynı Etkiyi Sağlamıyor.

Kaç Çeşit Mercimek Var?
Küçük Taneler Halinde Olan Bu Bakliyatın 4 Farklı Çeşidi Vardır. Kahverengi Mercimek, Sarı Mercimek, Kırmızı Mercimek Yeşil Mercimek Olmak Üzere Dört Farklı Çeşitte Ve Lezzettedir.

Dünyanın En Iyi Mercimeği Nerede Yetişir?
Dünyanın En Kaliteli Mercimekleri Türkiye'de Yetişmektedir. Renk Aroma Ve Tat Açısından Eşsizdir. Türk Mercimeği Renk Açısından Daha Canlıdır.

En Iyi Kırmızı Mercimek Nerenin?
Kırmızı Mercimek Nerede Yetişir?
Hemen Ardından Diyarbakır Ve Sonrasında Da Mardin Çok Büyük Alanlarda Ekim Yapmaktadır. Genel Anlamda Da Türkiye'de Kırmızı Mercimek Denildiğinde En Iyi Yetiştirme Bölgesi Olarak Gerekli Koşulların Sağlanabildiği Her Bölge Gösterilebilir.
Diğer Özellikler
Stok Kodu5NDQyMTk1MTIxMQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770322712

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.