Yeşil Kahve Tozu 500 Gr lık Paket

Fiyat:
115,00 TL
Yeşil Kahve Nedir
Yeşil Kahve Nerede Yetişir?
Sumatra, Sulawesi, Java Gibi Yeşil Kahve Çekirdekleri Ve Hatta Dünyaca Ünlü Luwak Kahvesi De Endonezya Takım Adalarında Yetişir.

Yeşil Kahve İcinde Ne Var?
'Coffea' Bitkisinin Henüz Kavrulmamış Tohumlarına Yeşil Kahve Denir. Kahve Meyvesi Kuru Veya Yaş İşleme Yöntemiyle Birkaç Aşamadan Geçtikten Sonra Üzerindeki Kabuk Ve Zarı Ayrıştırılır. Böylece Yeşil Kahve Çekirdeği Elde Edilir. Yaygın Olarak Kullanılan Kahve, Bu Kahve Çekirdeklerinin Kavrulması İle Elde Edilir.
Yeşil Kahve Tadı Nasıl?
Saf Kahve Olan Yeşil Versiyon, Kahvenin Bilinen Tüm Yararlarını İçinde Bulunduruyor. Besin Değeri Açısından Oldukça Zengin Olması, Özellikle Klorojenik Asit Varlığına Bağlanıyor. Yeşil Kahvenin Tadı Da Kavrulmuş Versiyondan Daha Hafif Ve Ekşimsi Oluyor.
Yeşil Kahve Çekirdeği Nerede Yetişir?
Kahve Ağacı Tropikal Ve Ekvatoral İklimlerin Hüküm Sürdüğü Bölgelerde Yetişir. Ekvator Çizgisinin 25 Derece Kuzeyi İle 25 Derece Güneyi Arasında Yer Alan Ülkelerde Yetişir. Günümüzde Asya Kıtasından Amerika Kıtasına Kadar, 80'e Yakın Ülkede Kahve Yetiştiriciliği Yapılmaktadır.

Türkiye'de Kahve Hangi İlde Yetişir?
Türk Kahvesi, Osmanlı Döneminde Yemen, Mısır Ve Arabistan'da Yetişen Kahve Ağaçlarından Toplanan Çekirdeklerle, Özel Bir Yöntemle Hazırlanmaktadır. Türk Kahvesi Nerede Yetişir Sorusuna Yanıt Olarak Mersin Ve Anamur Verilebilir.

Türkiye'de Kahve Ağacı Yetişir Mi?
Tropik İklimde Yetiştirilebilen Kahve Ağaçları Yağış Sever. Yalnızca Yüksekte Yetiştirilen Arabica Familyası Deniz Seviyesinin Minimum 800mt İrtifalarında Yetiştirilir. Bu Nedenlerden Dolayı Türkiye'de Kahve Yetiştiriciliği Yapılamaz.

Dünyanın En İyi Kahvesi Nerede Üretiliyor?
Endonezya, Binlerce Adalardan Oluşmuş, Dünyanın En Büyük Kahve Üreticilerinden Biridir. Bu Adalardan En Çok Bilinenleri: Sumatra, Java, Ve Sulawesi Adalarıdır Ve Bu Adalarda Yetişen Kahve Tüm Dünyada Yüksek Kaliteli Kahve Olarak Olarak Bilinir.

Kahvenin Ana Vatanı Neresidir?
Kahve'nin Anavatanı Olan Etiyopya'nın Yüksek Yaylaları, Yabani Kahve Bitkisinin Doğal Olarak Yetiştiği Bölgelerde Yerli Halk Bu Bitkinin Tanelerini Un Haline Getirip Bir Çeşit Ekmek Yapıyordu. Meyveleri Kaynatıldıktan Sonra Suyu İçilmek Suretiyle Tıbbi Amaçlı Kullanılıyor Ve "Sihirli Meyve" Olarak Adlandırılıyordu.

Yeşil Kahve Çekirdeği Ne Kadar Dayanır?
Yeşil Çekirdek, Kavrulmuş Kahve Çekirdeklerinden Daha Üzün Süre Saklanabilmektedir Ve Daha Uzun Süre Dayanır; Düzgün Bir Şekilde Saklandığında Bir Yıldan Fazla Taze Kalabilirler.
Diğer Özellikler
Stok KoduwMjMwOTEyMTU0MQ
MarkaBİNBİR ÇEŞİT GIDA İTH.İHR.PAZ.SAN.VE TİC.LTD ŞTİ
Stok DurumuVar
8690770323727

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

SAYFAMIZDAN YAPACAĞINIZ 800 TL VE ÜZERİNDE ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETİ BİZDEN 
VE BİTTİMİ HAYIR AYRICA SEPETTE EK İNDİRİMLER SİZLERİ BEKLİYOR

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.